Komentāri
Bērnu slimnīcā nav izdevies glābt Ventspilī smagi cietušā mazuļa dzīvību
FOTO:Flickr

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārstiem nav izdevies glābt gadu un trīs mēnešus vecā bērna dzīvību, kurš ar smagiem miesas bojājumiem tika nogādāts Ventspils slimnīcā un pēc tam Rīgā. 

Jau ziņojām, ka vakar, 27. oktobrī, policija saņēma informāciju, ka Ventspilī slimnīcas Reanimācijas nodaļā bezsamaņas stāvoklī nogādāts zīdainis ar redzamiem miesas bojājumiem, kurš pēc sākotnējās informācijas izkritis no bērnu gultiņas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ņemot vērā bērna stāvokli, policijā pieņemts lēmums uzsākt kriminālprocesu, lai noskaidrotu precīzus notikušā apstākļus.

Gadu un 3 mēnešus vecais puisēns bija atstāts pie mātes radinieka, kurš arī izsaucis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Cietušais tika pārvests uz slimnīcu Rīgā.

Par notikušo ir informēta arī Bāriņtiesa un Sociālais dienests.

Bērni slimnīcas sociālā tīkla Facebook profilā ievietots ieraksts, kurā ārsti aicina iedzīvotājus nepalikt vienaldzīgiem pret notiekošo apkārt. “Tas, ko ir grūti pieņemt un ar ko samierināties, nav vienkārši, ir apziņa, ka daļa šo traģēdiju varēja arī nenotikt. Visvairāk sāp traģēdijas, kuras lēnām un nenovēršami briest mūsu acu priekšā. Dažreiz līdzcilvēkus jau pēc tam var dzirdēt sakām: tas bija tikai laika jautājums, līdz tas notiks…”

”Ja tā, tad kāpēc mēs neko nedarījām, lai tas nenotiktu? Ikkatrs no mums, sabiedrības loceklis, skolotājs, pārdevējs, policists, sociālais darbinieks un, visbeidzot, visu redzošais kaimiņš? Šodien mēs nedzīvojam izolētā vidē. Vakarā, nākot no darba, mēs redzam puisēnu, kurš līdz tumsai nepieskatīts klīst pa ielām. Iespējams, omulīgi vakariņojot daudzdzīvokļu nama virtuvē, katru otru vakaru dzirdam kliedzienus, lamas un bērna raudas blakus dzīvoklī, vai rīta agrumā, atvadoties no savas atvases bērnu dārzā, redzam mazu cilvēciņu, kura acīs ir visas pasaules bailes, vientulība un uz rokas zilums. ”

”Diemžēl ne vienmēr lielas nelaimes notiek tikai tad, ja ģimenē ir skaidri redzama vardarbība. Tikpat svarīgi ir vienkārši rūpēties par bērnu, lai tas nepieskatīts nenokrīt pa kāpnēm, neapēd bīstamus priekšmetus vai neiedzer viegli aizsniedzamā vietā noliktas ķimikālijas. Ja bērns ir pamests novārtā un par savu drošību ir atbildīgs pats, tad tas patiešām var būt tikai ‘laika jautājums, līdz tas notiks’. Un būsim godīgi, šādi apstākļi visbiežāk no malas ir viegli pamanāmi.”

”Ir jauki, ja par laba darīšanu atceramies Ziemassvētkos un iepriecinām kāda bērnu nama mazuļus, taču vēl svarīgāk ir būt modriem ikdienā un paraudzīties ārpus savas komforta zonas un iesaistīties. Tā mēs citkārt varam padarīt labāku kāda maza neaizsargāta cilvēka ikdienu, bet citkārt, iespējams, glābt dzīvību.”

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl