Bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā “Ainaži” joprojām trūkst speciālistu

Pievienot komentāru
Bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā “Ainaži” joprojām trūkst speciālistu
Foto: f64

“Problēmas ir ar personālu no laika gala. Jo, zinot šo slimnīcu jau no 1995. gada, tur vienmēr ir bijis grūti,” to intervijā “900 sekundēm” atzina bērnu psihoneiroloģiskās slimnīcas “Ainaži” jaunais valdes priekšsēdētājs Aigars Kišuro.

“Kad bija 150 bērni, tad bija tikai divi ārsti. Tagad ir 45 vietas un viens ārsts,” esošo situāciju ieskicēja iestādes vadītājs.

Kišuro norādīja, ka slimnīcai nepieciešams klīniskais psihologs, ergoterapeits, vēl viens fizioterapeits, fizikālās terapijas ārsts, kā arī logopēds.

Viņaprāt, speciālistu trūkums ir saistīts ar vairāku apstākļu kopumu – atalgojumu, ģeogrāfisko izvietojumu u.c. Tik mazā novadā, ciemā nav nepieciešamo speciālistu, līdz ar to jau pašlaik speciālisti mēro tālu ceļu uz slimnīcu, ieskaitot arī slimnīcas vadītāju.

Lai situāciju kaut daļēji atrisinātu, pašlaik vairākas māsas un māsu palīgi turpina papildināt savas zināšanas. Kišuro cer, ka viņi varētu izaugt un kļūt par speciālistiem kādā no medicīnas jomām.

Jautājot par situāciju pēc konstatētajām problēmām, Kišuro atzina, ka bērni slimnīcā tagad esot daudz mazāk. “Līdz ar to ir vairāk dzīvas telpas un vairāk iespējas ar viņiem strādāt, nodarbināt, aizņemt un arī vairāk iedziļināties viņu veselības aprūpes problēmās.”

Kā ziņots, līdz aprīļa beigām slimnīcai uzdots veikt noteiktus uzdevumus, lai novērstu Veselības inspekcijas konstatētās neatbilstības.

Kišuro šodien norādīja, ka visi norādījumi ir izpildīti un neatbilstības novērstas.

Saruna ar Aigaru Kišuro

 

Kā ziņots, tiesībsargs un Veselības inspekcija konstatējusi pārkāpumus bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā “Ainaži”. Pārkāpumi saistīti arī ar ārstniecības personāla, iespējams, neatbilstošu rīcību saistībā ar pacientu fiksāciju. Slimnīcā “Ainaži” konstatētais raisījis plašākas diskusijas par bērnu ar psihiskiem traucējumiem ārstēšanu Latvijā.