Bērnu pazušana sabiedriskās vietās – ko darīt, lai izvairītos no šādām situācijām?

0 Komentāru
Bērnu pazušana sabiedriskās vietās – ko darīt, lai izvairītos no šādām situācijām?
Foto: f64

Latvijā ir kritiski augsts bērnu traumatisma un mirstības līmenis ārējo cēloņu dēļ. Tāpēc jūnija sākumā uzsākta bērnu drošības iniciatīva #SvešuBērnuNav. Tajā aktualizējam dažādus ar bērnu drošību saistītus jautājumus. Viena no svarīgām tēmām, ar ko diemžēl arī nākas saskarties – tā ir bērnu pazušana. Ko darīt, lai izvairītos no tā, ka bērni pazūd sabiedriskās vietās?

Četrgadīgais Olivers drošības pamatus apguvis praksē – reiz sanācis nomaldīties lielveikalā un nobiedēt ne tikai vecākus, bet arī sabīties pašam. Taču tagad Olivers zina, kas jādara, ja mamma pēkšņi vairs nav blakus.

“Pēc tam es viņam arī skaidroju, ka nevajag satraukties, vajag palikt tajā vietā, kur esi un neklīst nekur tālu prom. Galvenais ir neiet ārā no veikala. Un kad es viņu atradīšu,” saka viņa mamma Ineta Ķuze.

Pēc šā gadījuma Olivera mamma sāka interesēties, kas vēl bērnam jāzina, ja viņš nokļuvis ķezā. Talkā esot nākusi supervaroņa apliecība: “Ir ļoti forši tieši tas, ka tas ir caur supervaroņiem, jo viņiem tajā laikā tas ir ļoti aktuāli. Kaut kas krāsains un ar tādām spējām. Tas ir tas foršais, kas piesaista uzmanību.”

Apliecībā norādīti pieci jautājumi, uz kuriem jāiemācās atbildes – tad bērns iegūst piecas superspējas un vienmēr var justies droši. Puisēna mamma stāsta, – tā kā bērns vēl nelieto telefonu, pagaidām iegūtas trīs no piecām superspējām, bet tas nekas – Olivers jau ir spēris lielu soli supervaroņa statusa virzienā.

0 Komentāru