Bērnu nometnē konstatēts Covid-19 perēklis

6 komentāri
Bērnu nometnē konstatēts Covid-19 perēklis
ITAR-TASS/SCANPIX

Pirmo reizi bērnu nometnē konstatēts Covid-19 perēklis, kura dēļ otrdien sākta epidemioloģiskā izmeklēšana, valdības sēdē pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Bērni šajā nometnē uzturējās ilgāk par septiņām dienām, tāpēc arī tika veikta atkārtota testēšana. Tā rezultātā no 20. jūnijā veiktiem testiem četriem bērniem no divām grupām tika konstatēts Covid-19. Pēc Perevoščikova sacītā, tika paņemti arī paraugi sekvencēšanai, lai noteiktu konkrēto vīrusa paveidu.

“Sakarā ar to, ka nometnes laiks šobrīd beidzas, bērni brauc mājās, kontaktpersonas ir apzinātas un ģimenes ārsti un vecāki ir informēti,” skaidroja epidemiologs.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) teica, ka šis notikums nav pārsteigums un būtu uzskatāms par agrīnu brīdinājumu septembrim, kad bērni atgriezīsies klātienes mācībās. Viņš norādīja, ka vakcinācija pasargātu bērnu vecākus un vecvecākus no inficēšanās.

Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāve Liene Bērziņa atgādināja, ka visiem ir jābūt atbildīgiem un jāņem vērā epidemioloģiskās drošības prasības. Viņa arī atzīmēja, ka iknedēļas testēšana jeb skrīnings ir palīdzējis izķert Covid-19 inficēšanās gadījumus un ļāvis operatīvi rīkoties.

Bērziņa norādīja, ka vakcinācija pret Covid-19 ģimenēs ir kā prevencija tam, lai bērnu saslimšana neietekmē pieaugušos.

6 komentāri