“Bērnu mēs esam aizmirsuši,” Ašeradens kritizē izglītības kvalitāti

0 Komentāru

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens uzskata, ka situācija izglītības jomā ir diezgan dramatiska. TV3 Ziņas un pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:Baltica” organizētajā diskusijā ministrs kritizēja vidusskolu absolventu zināšanas un augstākās izglītības iestāžu zemo kvalitāti.

Ašeradens uzskata, ka izglītības sistēma ir pārāk konservatīva un Latvija vēl nav gatava zināšanu ekonomikai. Ministrs arī akcentēja, ka ļoti būtiski ir ieguldīt naudu, lai pārkvalificētu darbiniekus. Viss gan neesot tikai drūmi, jo profesionālā izglītība ir krietni uzlabojusies.

Arvils Ašeradens

Arvils Ašeradens
ekonomikas ministrs

Ja 2016. gadā tikai 300 bērni no 20 000 ir kvalificējušies fizikā, tad tā ir pamatīga problēma. Tad rodas jautājums par augstāko izglītību. Liela daļa ir par maksu un ir diezgan zemas kvalitātes. Apskatot universitāšu reitingus, es cerēju, ka vismaz būsim palikuši tajā 700. pozīcijā, bet nokritāmies uz 850. pozīciju. Mēs esam iestiguši lokālpolitisku problēmu risināšanā, bet bērnu esam aizmirsuši. Izglītības kvalitātes jautājums ir palicis otrajā plānā. Mēs te ķīvējamies par bērnu skaitu klasē vai arī par to, ka kādā ciemā aizver skolu, bet mēs nerunājam, kas tad ir nacionāla konkurētspējīga skola. Trešdaļa no tiem vidusskolēniem, kuri nespēj iestāties nekur citur, ir imigrācijas masa, tā dodas projām. Savulaik mēs aizgājām par tālu, atļaujot augstskolām autonomiju. Ne likumdevējiem, ne valdībai nemaz nav tādi īsti ietekmes līdzekļi uz augstskolām, un tās dara to, ko grib. Te nu mēs esam.

Ekonomikas ministrs ir sašutis, ka trešdaļa vidusskolēnu nespēj iestāties nekur citur, tāpat arī viņu aizvien vairāk apbēdina Latvijas augstskolu zemie reitingi.

0 Komentāru