Komentāri

Speciālisti, kuru ikdiena ir darbs ar vardarbībā cietušiem bērniem, cer, ka Liepājas pedofilu gadījums nepaliks tikai kā vienas lietas spriedums, bet aktualizēs bērnu seksuālās vardarbības problēmu Latvijā.

Seksuālā vardarbība pret bērniem ir daudz izplatītāka, nekā cilvēki ir pieraduši domāt. Šobrīd skaļi izskan Liepājas gadījums, kas izsaucis sabiedrības sašutumu – kās tas vispār bijis iespējams, taču bērnu krīzes centrā tā ir ikdiena.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Un runa nebūt nav par pusaudžiem. Seksuāli izmantoti galvenokārt tiek pirmsskolas vecuma bērni. Jaunākajam seksuālās vardarbības upurim bijuši vien deviņi mēneši – stāsta Dardedzes speciāliste.

Turklāt varmāka bērnam nebūt nav svešs, bet gan ļoti labi pazīstams cilvēks.

Centrs Dardedze valdes locekle, Laila Balode

Diemžēl statistika rāda, ka vairāk nekā 85% seksuālās vardarbības veicēju ir bērnam tuvi cilvēki – vecāki, vecvecāki, radinieki, kaimiņi, treneri, skolotāji – tie cilvēki, kuriem ir vieglāk piekļūt bērnam. Tā ir tā skarbā patiesība, diemžēl tas ir viens no iemesliem, kādēļ šos noziegumus ir grūti atklāt. Bērns uzticas šiem cilvēkiem – un tāda lieta kā kauns, bailes, vainas sajūta noslēpumu glabāšana – tas viss šajās tuvajās attiecībās ir pietiekami nozīmīga.

Arī policijas dati liecina, ka pāris gadu laikā pret bērniem pastrādāto dzimumnoziegumu skaits divkāršojies no 68 nodarījumiem 2013. gadā tas kāpis līdz 170 – 2014. gadā.

Juris Jansons uzskata, ka Liepājas tiesas piespriestais sods abiem pedofiliem ir neadekvāts. Turklāt tiesībsargs ir gatavs iesaistīties cīņā par soda politikas maiņu bērnu seksuālajiem varmākām.

Lai nekļūtu par seksuālās vardarbības upuri, liela loma ir bērna seksuālajai audzināšanai. Vecāki gan nelabprāt šim jautājumam pievēršas, cerot, ka to darīs skola vai bērnus izglītos paši vienaudži.

Centrs Dardedze ik gadu simtiem bērnu māca personisko drošību attiecībās un regulāri pārliecinās par bērnu nezināšanu. Taču būtiski seksuālo vardarbību atpazīt un rīkoties.

Speciālisti cer, ka Liepājas gadījums aktualizēs bērnu seksuālās vardarbības problēmu. Jo nepadarītu mājasdarbu ir daudz – gan kā atklājam dzimumnoziegumus pret nepilngadīgajiem, gan kā pēcāk seksuālos varmākas sodam, gan kā pēc tam upuriem palīdzam tikt galā ar seksuālās vardarbības sekām.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl