Komentāri
Bērnu ģībšanā nav vainojama ēdināšana, paziņo komisija
FOTO: LETA

Bērnu ģībšanā Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumā noteikti nav vainojama ēdināšana, tā šodien secinājusi īpašā komisija, kas bija sanākusi uz pirmo sēdi.

Tās laikā tika apspriesti ierosinājumi, ko varētu mainīt koncertu un mēģinājumu grafikā nākamajos svētkos. Tāpat komisija jau kā vienu no variantiem piedāvājusi pirms nākamajiem svētkiem prasīt katra bērna veselības stāvokli apliecinošu izziņu, kas būtu kā palīgs mediķiem, ja jāsniedz pirmā palīdzība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Komisija arī runājusi par vecāku atbildību, jo daļā ģimeņu Dziesmu un deju svētki esot drīzāk apliecinājums vecāku varēšanai, neizvērtējot, cik spējīgs ir bērns. Taču kādi tieši bija iemesli tam, ka Mežaparka Lielajā estrādē ģenerālmēģinājumā tik daudziem bērniem kļuva slikti, to komisija šodien vēl nesecināja.

Ir izskanējis, ka virs dziedātājiem esot izveidojusies bezskābekļa telpa, taču par to kā galveno iemeslu šodien vairs nerunā. Tāpat nav analizēts, cik pareizi bija vēlāk naktī ministres vadībā pieņemt lēmumu atcelt svētku gājienu, kas gan tāpat notika.

Tādus secinājumus ministrijas darba grupa sola pēc 30. jūlija, kad būs saņemti visu iesaistīto dienestu galaziņojumi par svētku norisi. Tikai tad arī būšot dokumenti par to, vai svētku estrāde netika pārslogota un vai nebija draudu tai sagāzties. Jāpiebilst, ka divarpus stundas ilgusī sanāksme notika aiz slēgtām durvīm.

Tikmēr 69% aptaujāto Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju svētku norisi vērtē pozitīvi. Tikai 16% ir tādu, kuriem svētki nepatika, bet 15% nav viedokļa.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl