Komentāri
Bērniem būs plašākas iespējas par valsts līdzekļiem ārstēties ārpus ES
FOTO: LETA

Šo jautājumu pērnā gada nogalē aktualizēja nu jau desmitgadīgā puisēna Dāvja gadījums, un beidzot līdz valdībai nonākušas nepieciešamās izmaiņas, kuras skatīt plāno šodien.

Līdz šim valsts finansēja ārstēšanos tikai citā Eiropas Savienības valstī, kā arī Islandē, Lihtenšteinā, Norvēģijā un Šveicē. Turpmāk, ja ārstēšanu šajās valstīs nevarēs nodrošināt, bērniem daļēji apmaksās vajadzīgos pakalpojumus arī citur pasaulē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiks segta puse no izmaksām, bet ne vairāk kā 150 000 eiro. Tiek lēsts, ka gada laikā šāds atbalsts varētu būt vajadzīgs trīs bērniem.

Izmaiņas tika izstrādātas pēc gadījuma ar Dāvi, kuram Latvijas mediķi nevarēja palīdzēt. Operāciju piekrita veikt ārsti no ASV, taču valsts to neapmaksāja.

Tāpēc atbalsts tika lūgts sabiedrībai, kas īsā laikā saziedoja vairāk nekā 300 000 eiro. Arī valdībai izdevās atrast simts tūkstošus eiro.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl