Beness Aijo: Austrumukrainā karojis bijušais “Vesti Segodnja” žurnālists Valentins Veselovs, bet viņa vecāki tiekot šantažēti

19 komentāri
Beness Aijo: Austrumukrainā karojis bijušais “Vesti Segodnja” žurnālists Valentins Veselovs, bet viņa vecāki tiekot šantažēti

Pārkāpjot Latvijas likumus, Austrumukrainā karadarbība aktīvi piedalījies bijušais laikraksta “Vesti Segodnja” žurnālists Valentins Veselovs, kurš gan šobrīd nonācis tā sauktās Luhanskas tautas republikas vadības nežēlastībā.

Veselovs, kurš ir Latvijas pilsonis, šobrīd Luhanskā izcieš divu gadu cietumsodu par neatļautu tirgošanos ar ieročiem, bet no viņa mātes tiek izspiesta nauda. Par to sociālajos tīklos ziņo viņa “ieroču brālis”, no Latvijas aizmukušais revolucionārs Beness Aijo.

Aijo Veselovu raksturo, kā savu “ieroču brāli” un “kristāli tīru cilvēku un pašaizliedzīgu cīnītāju par krievu pasaules ideāliem.” Kopš 2014. gada viņš karojis Luhanskas separātistu pusē, uzdienējot līdz kapteiņa pakāpei. Paralēli viņš aktīvi esot palīdzējis Latvijā vervēt “karotājus internacionālistus.”

Pēc Aijo stāstītā sākotnēji Veselovam viss izdevies, viņš esot izveidojis un vadījis tā sauktās Luhanskas tautas republikas Informācijas lietu ministrijas Propagandas nodaļu, kurā nodarbojies ar pieradījumu vākšanu un publiskošanu par Kijevas režīma it kā pastrādātajiem noziegumiem. Paralēli viņš veidojis publikācijas Latvijas medijiem.

TV3 Ziņām izdevās atrast norādes uz interviju “Vesti Segodnja” ar tā sauktās Doņeckas tautas republikas bijušo līderi Igoru Girkinu jeb Strelkovu, taču šobrīd tās, visticamāk pēc Latvijas tiesībsargājošo pieprasījuma, izdzēstas”.

Foto: JĀNIS EGLĪTIS, TV3 ZIŅAS

Tomēr pēc 2017. gada varas apvērsuma “Luhanskas tautas republikā”, kad tika gāzts kādreizējais tās vadītājs Igors Plotņickis, Veselovs nonācis jaunās varas “melnajos sarakstos”.

Šogad februārī viņam piespriesti divi gadi cietumā par neatļautu ieroču tirgošanu. Bet no 70 gadus vecās mātes tiekot izspiesta nauda, lai dēlu atbrīvotu.

Aijo par notiekošo neslēpj sašutumu un aicina Krievijas varas iestādes iejaukties, lai Luhanskā “valdošo visatļautību” likvidētu un viņa “ieroču brāli” atbrīvotu.

19 komentāri