Belēvičs vaino Ploriņu pretlikumīga ātrās palīdzības automašīnu konkursa izsludināšanā

2 komentāri
Belēvičs vaino Ploriņu pretlikumīga ātrās palīdzības automašīnu konkursa izsludināšanā
FOTO: LETA

Turpinās rindu tīrīšana Veselības ministrijā. Pēc tam, kad no amata jau aizrotēts valsts sekretārs Rinalds Muciņš, nākamais varētu būt Neatliekamās palīdzības dienesta (NMPD) vadītājs Armands Ploriņš. Viņus abus ministrs vaino pretlikumīga ātrās palīdzības automašīnu konkursa izsludināšanā, kura dēļ valsts varēja ”iekulties” pamatīgās nepatikšanās.

Kad ministrs vēl decembra sākumā vienas dienas laikā atbrīvojās no ilggadējā valsts sekretāra Rinalda Muciņa, nekādas pretenzijas pret Muciņa darbu viņš neizvirzīja. Taču nu, mēnesi vēlāk, Belēvičs stāsta, ka savā pēdējā darba dienā Muciņš kopā ar NMPD direktoru Armandu Ploriņu izsludinājuši konkursu par ātrās palīdzības automašīnu iegādi finanšu līzingā jeb faktiski – paredzot to pakāpenisku izpirkšanu.

Tas izrādās pretlikumīgi, jo valsts budžeta iestādēm ļauts rīkot konkursus tikai par operatīvo līzingu – tādu kā mašīnu nomu.

Ministrs to uzskata par ārkārtīgi rupju pārkāpumu. Muciņš Veselības ministrijas pakļautībā vairs nestrādā, taču Ploriņš – gan.

”Veselības ministrija nav gadiem ilgi veikuši ierēdņu atestāciju, vērtēšanu, Ploriņa kungs būs pirmais. Esam jau sākuši,” norāda Belēvičs.

Pats Ploriņš par par izvērtēšanu ir informēts, tā ir standarta procedūra. Savukārt pārmetumus par apzināti pretlikumīgu darbību viņš noraida un atzīst, ka dienests tikai meklējis valstij izdevīgāko darījuma veidu.

To, ka Belēvičs labprātāk redzētu Ploriņu ejam, ministrs neslēpa jau pēc incidenta ar video rullīti, kurā Ploriņš divdomīgi pateicās ātrās palīdzības mašīnu iznomātājam Mamedovam.

Vai Ploriņš neveiksmīgā konkursa dēļ varētu amatu zaudēt, ministrs bija izvairīgs.

Tikmēr Veselības ministrija sākusi apzināt dienesta rīcībā jau esošās automašīnas, arī tās, kas atrodas pie sētas. Kad būs aprēķināts, cik maksā to remonts, tapšot skaidrs, cik naudas atlicis jaunu automašīnu operatīvajam līzingam.
2 komentāri