3 komentāri

Sālim Latvijā pieteikts karš – to vairākās frontēs pret šo Latvijā pārmērīgi lietoto produktu atklājis veselības ministrs. Viņš vēlas sālim piemērot ne vien akcīzes nodokli, bet arī aizliegt to turēt trauciņos uz galda sabiedriskās ēdināšanas iestādēs. 

Pastiept roku pēc sāls un pievienot to ēdienam, – šo ierasto darbību par kaitīgu dēvē veselības ministrs. Viņš šādus sālstraukus sabiedriskajās ēdināšanas iestādēs vēlas pasludināt teju ārpus likuma.

Veselības ministrija nākamajā gadā vēlas papildināt valsts maku, nosakot akcīzes nodokli ne vien sālim, bet arī šokolādei un cukuram. Lai veicinātu veselīgu dzīvesveidu, plānotas arī citas izmaiņas, tā atklāj Guntis Belēvičs.

Guntis Belēvičs, veselības ministrs

Mēs rosināsim citā normatīvā aktā grozījumus, ka sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos sālstrauks nevarēs brīvi stāvēt uz galda. Cilvēks varēs palūgt sāli tad, bet tā vienkārši pastiept roku pēc sāls nevarēs, tas ir kaitīgs ieradums.

Arī dietologi apstiprina, – Latvijā iedzīvotāji sāli lieto par daudz. Veselīgi dienā būtu apēst tējkaroti sāls, bet vidēji mūsu organismā dienā nonāk vairāk nekā divas šādas tējkarotes. Nelāgā ieraduma izskaušanai jāsākas ģimenē.

Tikmēr pusdienu restorānā prognozē, ka sāls trauciņu izskaušana tikai vairos dusmīgus klientus. To neslēpj arī paši klienti. Gintam sāls trauciņš nerūp, bet Elmārs par dzirdēto ir sašutis.

TOP komentāri

 • Cilvēks
  +2 +2 0

  Cilvēks

  Belēvičs galīgi prātu izkūkojis, vai? Tad jau akcīzes nodokli liks klāt visam, kas satur sāli? Varbūt uzreiz būtu sāli, cukuru un šokolādi pasludinājis ārpus likuma? Kļūsim veselīgāki lietojot palmu eļļu, neskaitāmos E pārtikā un īstu mantu vietā turpināsim gremot surogātus... Zinātnieki tācu pierādījuši, ka īsta, tīra šokolāde IR PAT VESELĪGA. Jā, tīrā šokolāde, nevis visādas milkas un citas drazas!
  Ja Bekēvičam tiešām rūpētu Latvijas iedzīvotāju veselība nevis paša maciņš, tad šādu stulbumu nebūtu. Sāktu ar E vielu un palmu eļļas ierobežošanu un dažādu ķimikāliju aizliegšanu pārtikas ražošanā.
 • ...
 • cukurs
  +1 +1 0

  cukurs

  Iesim uz kafejnīcu ar savu sāls paciņu vai- sāli padarīt par narkotiko vielu un katru tas publisko lietošanu uzskatīt par narkomanijas paveidu.! Godīgi bisē šo sali un d.....tam ministram!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl