Belēvičs nolicis deputāta mandātu; viņa vietā nāks Askolds Kļaviņš

1 komentārs
Belēvičs nolicis deputāta mandātu; viņa vietā nāks Askolds Kļaviņš
LETA

Bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs nolicis Saeimas deputāta mandātu. Belēvičs Saeimas deputāts būs līdz brīdim, kad viņa vietā deputāta pilnvaras tiks apstiprinātas personai, kas vēlēšanās būs ieguvusi nepieciešamo balsu skaitu.

Kā noskaidroja LNT Ziņas, tas būs Zaļās partijas pārstāvis Askolds Kļaviņš, kurš apstiprināja, ka ir gatavs kļūt par Saeimas deputātu. Pašlaik Kļaviņš ir Rīgas domes Vides pārvaldes vadītājs. Otrdien Kļaviņš parlamentā plāno iesniegt nepieciešamos dokumentus.

Jau vēstīts, ka saistībā ar meliem par ārstniecības pakalpojumu saņemšanu Belēvičs atkāpās no veselības ministra amata. Belēvičs iepriekš sacīja, ka vasarā izšķirsies, vai turpināt darbu parlamentā. Kas paātrinājis lēmuma pieņemšanu, komentārus viņš pagaidām nav sniedzis.

Premjeram Mārim Kučinskim (ZZS) piedāvāts veselības ministra amatam virzīt Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadītāju Andu Čakšu, kuras izglītība un līdzšinējā pieredze ir bijusi saistīta ar veselības aprūpes jomu.

Viņa ir ieguvusi ārsta izglītību un specializējusies pediatrijā, bet vēlāk papildinājusi zināšanas veselības aprūpes vadībā un psihoterapijā.

Karjeras pirmsākumos Čakša strādāja par pediatri Bērnu slimnīcā, bet pēc tam aptuveni piecus gadus turpināja darba gaitas farmācijas uzņēmumā Sanofi. 2008. gadā Čakša kļuva par Baltijas biznesa vienības vadītāju farmācijas uzņēmumā Allergan. Viņa strādājusi arī kā psihoterapeite.

Bērnu slimnīcā Čakša atgriezās 2011. gadā, uzvarot konkursā par valdes priekšsēdētāja amatu. Laikā no 2014. gada februāra līdz šī gada sākumam viņa bija arī Stradiņa slimnīcas valdes locekle, taču amatu atstāja, vēloties vairāk uzmanības veltīt Bērnu slimnīcai. Šogad, drīz pēc Māra Kučinska valdības apstiprināšanas, viņa kļuva par tā brīža veselības ministra Gunta Belēviča padomnieci veselības aprūpes jomā.

1 komentārs