Beigusies iepriekšējā balsošana. Augstākā aktivitāte Rīgā, zemākā – Zemgalē

Pievienot komentāru

Noslēgusies trīs dienas ilgusī iepriekšējā balsošana pirms šī gada galvenā notikuma Latvijas politikā – rīt gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām.

Tiesības piedalīties vēlēšanās iepriekšējās balsošanas laikā Latvijā kopumā jau izmantojuši 11,58% balsstiesīgo, kas ir vairāk nekā pēdējās pašvaldību vēlēšanās 2013. gadā.

Rīgā balsojuši 15,37% vēlētāju, otra lielākā aktivitāte bijusi Latgalē, kur vēlēšanās piedalījušies 10,83% balsstiesīgo, Vidzemē tie ir 10,72%, Kurzemē 9,37%, savukārt viskūtrākie vēlētāji pagaidām bijuši Zemgalē, kur pie urnām devušies 8,39% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Kā ierasts, Rīgā vēlētāji ir aktīvāki nekā vidēji citviet valstī. Turklāt trīs iepriekšējās balsošanas dienās rīdzinieki izmantojuši tiesības balsot vairāk nekā pagājušajās, 2013. gada Rīgas domes vēlēšanās.

Pagaidām visaktīvākie Rīgā ir bijuši Teikas vēlētāji. Iepriekšējās vēlēšanās šajā apkaimē labākus rezultātus nekā vidēji Rīgā uzrādīja tieši tā dēvētās latviskās partijas. Eksperti gan atzīt, ka pagaidām nekādus drošticamus secinājumus par to kā paaugstinātā vēlētāju aktivitāte ietekmēs gala iznākumu, izdarīt nevar.

Piedalīšanās vēlēšanās ir svarīgs pienākums, ir pārliecināta bijusī politieslodzītā Lidija Doroņina-Lasmane, kura balso vienā no Teikas iecirkņiem.

Teikas iecirkņos iedzīvotāji paši skaidro, ka atnākuši balsot agrāk, jo rīt plāno doties izbraukumos ārpus galvaspilsētas.

Viena no zemākajām vēlētāju aktivitātēm sākotnēji bijusi Rīgas 32. iecirknī Daugavgrīvā, kas pagājušajās vēlēšanās bija viens no esošās galvaspilsētas varas bastioniem. Tomēr šeit atkal jāuzsver, ka vēlētāju aktivitāte iepriekšējās  balsošanas dienās nav drošticams rādītājs par to, cik mobilizēti vēlētāji būs rīt.

Iecirknī norāda, ka šodien jau jūtams, ka daugavgrīvieši pamazām sasparojas.

Rīgas Vēlēšanu komisijai šodien darba pilnas rokas.

Būtisku aizķeršanos nav bijis, visbiežāk problēmas sagādājis tas, ka iedzīvotāji nav zinājuši, kurā iecirknī viņiem jābalso vai arī uzrādījuši dokumentus ar beigušos derīguma termiņu, bijušas arī neskaidrības par kārtību, kā var pieteikties balsošanai mājās.

Līdz šim Rīgā nobalsojuši jau vairāk nekā 65 tūkstoši cilvēku, kas ir 15,37% no balsstiesīgajiem.

Lasi vēl