Komentāri

Noslēgusies trīs dienas ilgusī iepriekšējā balsošana pirms šī gada galvenā notikuma Latvijas politikā – rīt gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām.

Tiesības piedalīties vēlēšanās iepriekšējās balsošanas laikā Latvijā kopumā jau izmantojuši 11,58% balsstiesīgo, kas ir vairāk nekā pēdējās pašvaldību vēlēšanās 2013. gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgā balsojuši 15,37% vēlētāju, otra lielākā aktivitāte bijusi Latgalē, kur vēlēšanās piedalījušies 10,83% balsstiesīgo, Vidzemē tie ir 10,72%, Kurzemē 9,37%, savukārt viskūtrākie vēlētāji pagaidām bijuši Zemgalē, kur pie urnām devušies 8,39% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Kā ierasts, Rīgā vēlētāji ir aktīvāki nekā vidēji citviet valstī. Turklāt trīs iepriekšējās balsošanas dienās rīdzinieki izmantojuši tiesības balsot vairāk nekā pagājušajās, 2013. gada Rīgas domes vēlēšanās.

Pagaidām visaktīvākie Rīgā ir bijuši Teikas vēlētāji. Iepriekšējās vēlēšanās šajā apkaimē labākus rezultātus nekā vidēji Rīgā uzrādīja tieši tā dēvētās latviskās partijas. Eksperti gan atzīt, ka pagaidām nekādus drošticamus secinājumus par to kā paaugstinātā vēlētāju aktivitāte ietekmēs gala iznākumu, izdarīt nevar.

Piedalīšanās vēlēšanās ir svarīgs pienākums, ir pārliecināta bijusī politieslodzītā Lidija Doroņina-Lasmane, kura balso vienā no Teikas iecirkņiem.

Teikas iecirkņos iedzīvotāji paši skaidro, ka atnākuši balsot agrāk, jo rīt plāno doties izbraukumos ārpus galvaspilsētas.

Viena no zemākajām vēlētāju aktivitātēm sākotnēji bijusi Rīgas 32. iecirknī Daugavgrīvā, kas pagājušajās vēlēšanās bija viens no esošās galvaspilsētas varas bastioniem. Tomēr šeit atkal jāuzsver, ka vēlētāju aktivitāte iepriekšējās  balsošanas dienās nav drošticams rādītājs par to, cik mobilizēti vēlētāji būs rīt.

Iecirknī norāda, ka šodien jau jūtams, ka daugavgrīvieši pamazām sasparojas.

Rīgas Vēlēšanu komisijai šodien darba pilnas rokas.

Būtisku aizķeršanos nav bijis, visbiežāk problēmas sagādājis tas, ka iedzīvotāji nav zinājuši, kurā iecirknī viņiem jābalso vai arī uzrādījuši dokumentus ar beigušos derīguma termiņu, bijušas arī neskaidrības par kārtību, kā var pieteikties balsošanai mājās.

Līdz šim Rīgā nobalsojuši jau vairāk nekā 65 tūkstoši cilvēku, kas ir 15,37% no balsstiesīgajiem.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl