Komentāri

Ar vairāku desmitu cilvēku līdzdalību, uz savām jaunajām mājām pārvests Krišjāņa Barona izlolotais  Dainu skapis. Tagad tas atradīsies Latvijas Nacionālajā bibliotēkā jeb ”Gaismas pilī”. Tur atšķirībā no Zinātņu akadēmijas tas būs publiski apskatāms. Līdz šim iespēja pieskarties vēsturei bija tikai pētniekiem.

No saviem 134 mūža gadiem, ilgāko laika posmu – 51 gadu, Krišjāņa Barona izlolotais Dainu skapis pavadījis Latvijas Zinātņu akadēmijā. Milzīgais tautas dziesmu skaits kalpoja par izpētes objektu, šeit izvietotajam Literatūras, folkloras un mākslas institūtam.

Tikai retais par tā nozīmību nebūs dzirdējis, taču tikai retais arī redzējis savām acīm.

Lai darbs ritētu bez aizķeršanās, un, pats galvenais nenodarot kaitējumu folkloras krājumiem, gribētāju pielikt roku netrūkst. Tie ir paši institūta darbinieki, žurnālisti, pārstāvji no citām nodaļām.

Akadēmiķis Jānis Stradiņš, kurš arī iesaistījās pārvešanas akcijā, stāsta, ka pirmo reizi iecere par skapja pārvešanu  parādījās ap tūkstošgades miju, kad jaunajai bibliotēkas ēkai nemaz nebija ielikts pamatakmens. Taču nu šī iecere piepildās.

Vēsturiskajai akcijai pietika ar nepilnu stundu, kad mašīnā tika iekrauts arī pats ietvars. Pēc vairāk nekā pusgadsimta Dainu skapis no viena Daugavas krasta pāriet uz pretējo.

“Gaismas pilī” nogādātais skapis  šodien izstādīts vēl netika. Darbiniekiem vēl jāveic vairāki priekšdarbi. Plašāka sabiedrība to varēs ieraudzīt līdz ar oficiālo atklāšanu šajā nedēļas nogalē.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl