Komentāri

Iekšlietu ministrija ir precizējusi plānu patvēruma meklētāju uzņemšanai un integrācijai. Tā īstenošanai divos gados paredzēts tērēt vairāk nekā 15 miljonus eiro. Lielākās summas aizies Mucenieku pārbūvei, bēgļu apmācībai un integrēšanai.

Patvēruma meklētājiem palīdzību sniegs nevalstisko organizāciju pārstāvji. Viņiem būs jākļūst par padomdevējiem, psiholoģisko balstu un skolotājiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Grandiozā konferencē nevalstisko organizāciju pārstāvji sprieda, kā organizēt palīdzību šiem cilvēkiem, kuriem dzīve Latvijā būs gandrīz tas pats kā nokļūšana citā civilizācijā.

Iekšlietu ministrijas plāns patvēruma meklētāju uzņemšanai ir sadalīts divos blokos. Pirmais attiecas uz trīs mēnešu periodu, kamēr varas iestādes pārbaudīs atbraucēju atbilstību bēgļa vai alternatīvajam statusam.

Šajā laikā patvēruma meklētājiem intensīvi mācīs latviešu valodu, konsultēs, kas mūsu valstī atļauts un kas aizliegts. Pēc statusa iegūšanas bēglim individuāli vai arī ģimenēm nozīmēs konsultantu, kuram būs jāpalīdz atbraucējiem iejusties sabiedrībā. Jāsameklē dzīvesvieta, algots darbs.

Galvenā loma palīdzībai bēgļiem un konsultēšanā būs jāuzņemas nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kuri šodien plašā konferencē sprieda, kā labāk organizēt darbu. Konferencē izskanēja, ka daudzi iedzīvotāji ir gatavi iesaistīties bēgļu uzņemšanā.

Iekšlietu ministrijā neizslēdz, ka tuvākajā laikā patvēruma meklētāju uzņemšanai paredzēto plānu iedarbinās izmēģinājumā režīmā un to varēs izmantot patlaban šeit esošie iebraucēji.

Pirmos Tuvo Austrumu un Āfrikas bēgļus, kuri patlaban uzturas Itālijā un Grieķijā, uz šejieni atvedīs nākamā gada sākumā. Iekšlietu ministrijā kategoriski iebilst pret pabalstu  samazināšanu, jo 256 eiro ir pats minimums, par kādu summu iespējams izdzīvot, īrējot un meklējot darbu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl