Bēgļu uzņemšana Latvijai izmaksās miljonus eiro

1 komentārs
Bēgļu uzņemšana Latvijai izmaksās miljonus eiro
FOTO: SCANPIX

Ar plānu, kā Latvijā tiks uzņemti un integrēti patvēruma meklētāji, šodien valdību iepazīstinās darba grupa, kuras uzdevums bija izstrādāt priekšlikumus šajā jomā. Tā sagatavojusi trīs iespējamos variantus, kā integrēt bēgļus un valdībai šodien būs jāizlemj, kuru modeli ieviest.

Viens no risinājumiem paredz, ka par bēgļu integrēšanas jautājumiem atbildīga ir Labklājības ministrija, otrs – Kultūras ministrija, bet trešais modelis paredz izveidot pārnozaru vadību.

Kopējais finansējums, kuru būs nepieciešams tērēt bēgļu uzņemšanai Latvijā, mērāms miljonos eiro, secinājusi darba grupa, un jau šobrīd varot teikt, ka Eiropas fondu finansējums nebūs pietiekams, tāpēc būs vajadzīgs arī finansējums no valsts budžeta.

”Protams, tas finansējums, kas ir pieejams no fondiem, tas nebūs pietiekams, un pilnīgi noteikti būs finansējuma daļa, kas šobrīd tiek iniciēta segt no valsts budžeta. Šobrīd kopējais finansējums kopā ar finansējumu, kas nepieciešams no fondiem, noteikti ir mērāms miljonos,” atzīst Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dmitrijs Trofimovs.

Koalīcija šobrīd konceptuāli vienojusies samazināt pabalstus bēgļiem. Par to vēlreiz tiks runāts nākamnedēļ. Kopumā komisijas ziņojums esot sagatavots tā, lai ikviens cilvēks varētu saprast, kas notiek ar bēgli pēc uzņemšanas Latvijā.

Skaties video:

1 komentārs