Bēgļu mammai uz Latviju atved bērnus

Komentāri

Bēgļi Latvijā arvien vairāk interesējas par iespēju apvienoties ar ģimeni, kas palikusi izcelsmes valstī, atvedot to uz Latviju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikko Latvijas Sarkanais krusts (LSK) īstenojis kādas afgāņu mammas satikšanos ar saviem deviņus, vienpadsmit un trīspadsmit gadus vecajiem bērniem pēc 14  mēnešu ilgas gaidīšanas, bet jaunnedēļ uz Latviju tiks atvesti vēl kādas afgāņu ģimenes radinieki. Līdz ar to mentori būs koordinējuši otro ģimeņu apvienošanu.

To, ka bēgļi Latvijā arvien vairāk sāk izmantot likumīgo iespēju atvest arī savus radiniekus, ko paredz tā sauktā ģimeņu atkalapvienošanas regula, apliecina Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldē (PMLP). Sarežģītību gan rada fakts, ka Latvijai nav tiešas konsulārās pārstāvniecības Sīrijā, Afganistānā un Irākā.

Foto

”Apvienoties ģimene var ar tiešajiem radiniekiem, kas ir vīrs vai sieva un neprecēti nepilngadīgi bērni. Tas neattiecas un brālēniem un māsīcām, un citiem tālākejošajiem radiniekiem. Gadījumos, kad vīram ir vairākas sievas, tad apvienoties var tikai ar vienu no sievām,” stāstīja PMLP pārstāve Santa Jonāte.

Afgāņu ģimene, kuras atvases nupat ieradušās Latvijā, šonedēļ devās uz PMLP kārtot bērniem dokumentus likumīgai dzīvošanai. Mamma Rošema pirms gada ieradās Latvijā tikai ar vecāko meitu, jo tieši viņai Afganistānā esot draudējušas vislielākās briesmas. Līdz ar patvēruma piešķiršanu  Latvija ļāva te atvest pārējos Afganistānā palikušos trīs bērnus.

”Ļoti laba diena, kad lidostā redzēju savus bērnus. Visiem cilvēkiem Latvijā – ļoti liels paldies,” saka Rošema. Viņa stāsta, ka 14 mēneši bez bērniem esot bijis ļoti stresains laiks, apzinoties, ka viņa Latvijā ir drošībā, bet bērni Afganistānā ir pie brāļa, kurš ir afgāņu policists un līdz ar to mērķis ”Taleban” teroristiskajiem kaujiniekiem.

Visu šo laiku afgāņu mammai palīdzējusi LSK bēgļu mentore Kristīne Besedina. Svarīgākais bijis atrast zemas cenas īres dzīvokli, kur visiem dzīvot. Tieši LSK sociālie darbinieki un bēgļu mentori arī koordinēja virkni vietējo un ārvalstu iestāžu, lai mammai varētu atvest bērnus no Afganistānas.

”Tas ir tik veiksmīgs stāsts, jo pusgada laikā tas viss process ir noticis, daudzu cilvēku pūļu rezultāts. Tas ir neizsakāms prieks, kad mamma satiekas ar bērniem, bērni ar mammu, viņi ir drošībā, un tu esi tajā piedalījis, tas ir prieks,” vērtēja Besedina.

Tikmēr Rošema ar bērniem savu nākotni redz tieši Latvijā. Bērni jau pieteikti skolā Rīgā, bet pati mamma strādā lielveikalā. ”Nē, mēs nebrauksim uz Afganistānu, nē, nebrauksim. Paliksim Latvijā, te nav problēmu. Latvijā man ļoti patīk, Latvijas cilvēki man patīk,” atzīst Rošema.

Video

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl