Bēgļu krīze vēršas plašumā! Latvijai jāpievērš uzmanība drošības riskiem

0 Komentāru
Bēgļu krīze vēršas plašumā! Latvijai jāpievērš uzmanība drošības riskiem
FOTO: LETA

Bēgļu krīzei vēršoties plašumā, no Briseles pienāk signāli, ka dalībvalstīm var nākties uzņemt daudz lielāku skaitu patvēruma meklētāju. Latvija gan pagaidām turas pie pozīcijas par ne vairāk par 250 nelaimē nonākušo izmitināšanas. Tomēr nu jau arī vietējie politiķi atzīst, ka, visticamāk, Latvijai būs jāuzņem daudz vairāk migrantu, un vērš uzmanību uz drošības riskiem.

Pēdējās nedēļās bēgļu krīze uzņēmusi vēl lielākus apgriezienus. Eiropas dienvidu piekrastē ik dienas piestāj laivas ar simtiem migrantu, un ir skaidri redzams, ka Eiropas Savienības līdzšinējā apņemšanās uzņemt 32 tūkstošus bēgļu problēmu nekādi neatrisina.

Briseles augstākās amatpersonas jau izteikušās, ka savienības dalībvalstīm nāksies uzņemt daudz vairāk bēgļu – līdz pat 160 tūkstošiem, un medijos parādījušies aprēķini, cik cilvēku uzņemtu katra valsts, ja to sadalē ņemtu vērā iedzīvotāju skaitu un iekšzemes kopproduktu. Saskaņā ar to Latvijai nāktos uzņemt vairāk nekā 2000 Āfrikas migrantu.

Arī vietējie politiķi apzinās, ka Latvijai jārēķinās ar lielāka skaita bēgļu uzņemšanu. Var prognozēt, ka papildu bēgļu uzņemšana būs neērts temats, un pagaidām amatpersonas to izvairās apspriest.

Pagaidām nav zināms pat tas, kā notiks 250 bēgļu atlase un uzņemšana. Skaidrība varētu būt novembra beigās, kad darbu beigs bēgļu jautājuma risināšanai izveidotā Iekšlietu ministrijas darba grupa.

Plānots, ka ar jauno priekšlikumu bēgļu sadalē Eiropas Komisijas prezidents nāks klajā uzrunā Eiropas Parlamenta deputātiem nākamtrešdien.

0 Komentāru