Komentāri

Bēgļu krīzei vēršoties plašumā, no Briseles pienāk signāli, ka dalībvalstīm var nākties uzņemt daudz lielāku skaitu patvēruma meklētāju. Latvija gan pagaidām turas pie pozīcijas par ne vairāk par 250 nelaimē nonākušo izmitināšanas. Tomēr nu jau arī vietējie politiķi atzīst, ka, visticamāk, Latvijai būs jāuzņem daudz vairāk migrantu, un vērš uzmanību uz drošības riskiem.

Pēdējās nedēļās bēgļu krīze uzņēmusi vēl lielākus apgriezienus. Eiropas dienvidu piekrastē ik dienas piestāj laivas ar simtiem migrantu, un ir skaidri redzams, ka Eiropas Savienības līdzšinējā apņemšanās uzņemt 32 tūkstošus bēgļu problēmu nekādi neatrisina.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Briseles augstākās amatpersonas jau izteikušās, ka savienības dalībvalstīm nāksies uzņemt daudz vairāk bēgļu – līdz pat 160 tūkstošiem, un medijos parādījušies aprēķini, cik cilvēku uzņemtu katra valsts, ja to sadalē ņemtu vērā iedzīvotāju skaitu un iekšzemes kopproduktu. Saskaņā ar to Latvijai nāktos uzņemt vairāk nekā 2000 Āfrikas migrantu.

Arī vietējie politiķi apzinās, ka Latvijai jārēķinās ar lielāka skaita bēgļu uzņemšanu. Var prognozēt, ka papildu bēgļu uzņemšana būs neērts temats, un pagaidām amatpersonas to izvairās apspriest.

Pagaidām nav zināms pat tas, kā notiks 250 bēgļu atlase un uzņemšana. Skaidrība varētu būt novembra beigās, kad darbu beigs bēgļu jautājuma risināšanai izveidotā Iekšlietu ministrijas darba grupa.

Plānots, ka ar jauno priekšlikumu bēgļu sadalē Eiropas Komisijas prezidents nāks klajā uzrunā Eiropas Parlamenta deputātiem nākamtrešdien.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl