Komentāri

Iekšlietu ministrijas (IeM) paspārnē izveidotā īpašā darba grupa mēneša laikā veikusi precizējumus integrācijas plānā, un tā izmaksas nedaudz sarukušas – no 16 līdz 15,5 miljoniem eiro.

Lai gan summa joprojām nav maza, nevalstiskās organizācijas satraukušās par ko citu – proporciju starp bēgļu integrācijai un citiem izdevumiem atvēlētajiem līdzekļiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Septembra beigās valdība konceptuāli deva ”zaļo gaismu” 16 miljonu eiro lielajam integrācijas plānam ar atrunu, ka vēl nepieciešami precizējumi.

Tagad izmaksas nedaudz sarukušas līdz 15,5 miljoniem, taču lietas būtību tas nemaina. Lielākā daļa naudas aizies patvēruma meklētāju centra pārbūvei, koncepciju izstrādei, arī jaunām štata vietām ministrijās, par ko neizpratnē ir Samariešu apvienības vadītājs.

Konkrēti par bēgļu iekļaušanu sabiedrībā atbildīga Kultūras ministrija. Integrācijas departamenta direktore, jautāta, kāpēc uz pārējo izmaksu fona šim mērķim lūgts tik neliels finansējums, vien nepilns pusmiljons gadā, mums atbild – tāpēc, ka jau esot pieredze ar trešo valstu pilsoņiem, un vairāk naudas nemaz neesot nepieciešams.

Naudu savām aktivitātēm Kultūras ministrija saņems arī no speciālā Eiropas Savienības (ES) patvēruma un migrācijas fonda.

Samariešu apvienības vadītājs gan bažījas, vai integrācija beigu beigās netiks atstāta uz brīvprātīgo pleciem. Viņš piesauc labos piemērus ārvalstīs, kur, piemēram, Vācijā profesors iet uz centru bēgļiem mācīt, kā jācep pankūkas.

Diskusijas par to, kā labāk uzņemt un koordinēt gaidāmo ciemiņu ierašanos, turpināsies pirmdien. Tad arī valdošā koalīcija lems par integrācijas plāna apstiprināšanu.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl