Komentāri
Bēgļu atbalstam un terorisma apkarošanai piešķirti 100 miljoni eiro
FOTO: LETA

Eiropas Parlaments (EP) trešdien nobalsoja par 100 miljonu eiro piešķiršanu ārkārtas palīdzībai bēgļiem Eiropas Savienībā (ES) un 2 miljonu eiro piešķiršanu papildu personāla nolīgšanai Eiropola Eiropas Pretterorisma centrā (ECTC).

Sakarā ar šo pasākumu steidzamību EP deputāti 2016. gada pirmajā budžeta grozījuma projektā piemēroja paātrināto apstiprināšanas procedūru, to noslēdzot mēneša laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Atzinīgi vērtēju priekšlikumu no ES budžeta piešķirt ārkārtas atbalstu, lai ES teritorijā risinātu pašreizējās bēgļu krīzes radītās humānās problēmas. Parlaments ir rīkojies strauji, paātrināti pieņemot budžeta grozījumus,” teica dokumenta projekta sagatavotājs Hosē Manuels Fernandess. Viņa ziņojumu EP pieņēma ar 584 balsīm par, 64 pret un 33 atturoties.

100 miljoni eiro humānajai palīdzībai tiek piešķirti, ņemot vērā pašreizējo bēgļu un migrantu pieplūdumu ES. Tā ir pirmā daļa no jaunā 700 miljonu vērtā Ārkārtas palīdzības instrumenta, ko 2. martā ierosināja EK. Finanšu līdzekļus varēs izmantot pārtikas palīdzībai, ārkārtas veselības aprūpei, patvērumam, ūdens apgādei, sanitārijai un higiēnai, aizsardzībai un izglītībai.

Reaģējot uz nesenajiem teroristu uzbrukumiem, EP papildus piešķīra arī 2 miljonus eiro jauna personāla piesaistīšanai Eiropas Pretterorisma centrā, ko 2016. gada 1. janvārī izveidoja Eiropols un kam jākļūst par galveno iestādi cīņai pret terorismu ES.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl