Bēgļiem pusgadu varētu apmaksāt īres dzīvokli par 250 eiro mēnesī

Komentāri

Ekonomikas ministrija rosina bēgļiem, kas Latvijā ieguvuši oficiālu statusu, sākumposmā izmaksāt īpašu atbalstu mājokļa īrei. Tā griesti būtu 250 eiro mēnesī, un pabalstu varētu saņemt līdz pusgadam, kamēr bēgļi atrod darbu un var sākt patstāvīgu dzīvi. Līdzīgu atbalstu valstī uzņemtajiem bēgļiem sniedz Igaunijā. Vai tā notiks arī Latvijā – vēl jālemj valdībai.

Bēgļi no patvēruma centra faktiski nonāk uz ielas

Pašlaik bēgļiem Latvijā lemts kļūst teju par bezpajumtniekiem pēc tam, kad viņi iegūst oficiālo statusu un jāuzsāk patstāvīga dzīve. Ar ikmēneša pabalstu – 139 eiro mēnesī – nepietiek, lai noīrētu mājokli. Šis bijis arī viens no iemesliem, kādēļ bēgļi masveidā pameta Latviju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ilze Pētersone-Godmane
Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre

Izanalizējot pirmos gadījumus, mēs konstatējām, ka sistēma ir uzbūvēta visnotaļ optimāla, taču ir viens ”bet”. Ir viens konkrēts posms, kas iztrūkst. Un tas ir posms, kad cilvēkam ir jāatstāj ”Mucenieki” un jāuzsāk patstāvīga dzīve. Tas ir dzīvesvietas jautājums, fiziski jums virs galvas.

Mājokļu pieejamību jau pirms krietna laika bija uzdots risināt Ekonomikas ministrijai. Nu tā izstrādājusi divus iespējamos variantus.

Noteiks īres maksas griestus, ko apmaksās no valsts budžeta

Pirmais paredz, ka mājvietas bēgļiem būs jānodrošina pašvaldībām, bet valsts pēc tam kompensēs īres izdevumus. Otrais variants paredz noteikt dzīvokļa īres maksas griestus, ko segs valsts un par ko bēgļiem pašiem būs jāatrod miteklis, kurā dzīvot.

Edmunds Valantis
Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks

Šobrīd ir paredzēts, ka tas sākotnējais finansējums būtu no 250 eiro mēnesī. Apzinoties to, ka ir nepieciešams laiks arī latviešu valodas apguvei un darba iegūšanai, šis laika periods varētu būt no trīs līdz pat sešiem mēnešiem.

Ministrija gan nav vēl aprēķinājusi kopējo summu, kas būtu nepieciešama no valsts budžeta, lai īslaicīgi segtu īres maksas bēgļiem. Finanšu ministrija par šādu priekšlikumu vēl neko nav dzirdējusi, tāpēc nesteidzas ideju atbalstīt. Prognozējams, ka iebildumi pret papildu atbalstu bēgļiem varētu būt no nacionālā spārna politiķiem. Ekonomikas ministrija ar priekšlikumiem valdību plāno iepazīstināt vēl šogad.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl