Bēgļiem Latvijā ir grūti atrast mājvietu! Rosina ieviest vienreizēju, 200 eiro pabalstu

2 komentāri
Bēgļiem Latvijā ir grūti atrast mājvietu! Rosina ieviest vienreizēju, 200 eiro pabalstu
Foto: LETA / F64

Patvēruma meklētāju uzņemšana Latvijā aktualizējusi jaunu problēmu – pēc bēgļa statusa saņemšanas šiem cilvēkiem ir grūti atrast sev mājvietu. Ekonomikas ministrija šobrīd rosina ieviest vienreizēju, 200 eiro lielu pabalstu, lai bēgļi varētu segt pirmo īres iemaksu jaunajam mājoklim. Šodien par to lems valdības komiteja.

Bēgļiem maksātie valsts pabalsti šobrīd ir tik niecīgi, ka par šo summu noīrēt dzīvokli ir ļoti grūti.

Ekonomikas ministrija sākotnēji plānoja, ka varētu ieviest aizdevumu bēgļiem un alternatīvā statusa saņēmējiem pirmajai īres maksai vai garantijai. Taču pēc sarunām ar bankām secināts, ka šo cilvēku ienākumi būtu nepietiekami, lai bankas viņiem izsniegtu kredītus.

Vairāki trūkumi saskatīti arī risinājumam, ja aizdevumu nodrošina valsts. Tāpēc ministrija rosina domāt par vienreizēju īres pabalstu.

Ministrija piedāvā vienai personai vai vienam ģimenes loceklim paredzēt 200 eiro. Pieņemot, ka kopumā ik gadu šāda palīdzība būtu vajadzīga 300 cilvēkiem, tiek rosināts no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt 60 000 eiro.

Ministrija gan piebilst, ka šāds atbalsts var tikt uzskatīts par diskriminējošu pret Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, kuriem šādu palīdzību nesniedz.

2 komentāri