Bēgļiem ir liela interese mācīties latviešu valodu, pauž skolotāja

Komentāri

Jau pavisam drīz apritēs trīs mēneši kopš Latvija uzņēmusi pirmos patvēruma meklētājus. Kā viņi spēs sevi uzturēt un kur strādās tad, ja viņiem izdosies iegūt bēgļa statusu?

Šādi 900 sekunžu Lielajā intervijā jautā Latviešu valodas aģentūras metodiķe Ērika Pičukāne, kura šobrīd gādā par latviešu valodas mācīšanu imigrantiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņa secina, ka daļa patvēruma meklētāju nepagūs apgūt latviešu valodu pietiekami ātri, lai jau tuvāko mēnešu laikā varētu iesaistīties darba tirgū. Tomēr nav arī tā, ka viņu vidū nav noderīgu speciālistu.

Piemēram, viens no tiem bēgļiem, kas ir tagad – viņš ir viesnīcu darbinieks. Viņa sieva ir friziere. Es redzu, ka jā – viņi var integrēties un viņi var tālāk strādāt. Un viņiem ir tik liela interese mācīties valodu un viņi par visu interesējas. Man liekas, ka šiem cilvēkiem nebūtu problēmu. Es vienmēr domāju par to, kur tie cilvēki varēs strādāt? Kur viņi mums būs vajadzīgi kā speciālisti. Tīri no šī viedokļa. Ja viņš nolemj, ja viņš saņem šeit bēgļa statusu – kur tas viņš varēs strādāt? Vai viņa specialitāte būs vajadzīga? Varbūt ir jādomā arī par izglītību arī tā tīri profesionāli. Bet te man ir ļoti grūti spriest, jo tā pieredze pagaidām ir tik niecīga Latvijā, to cilvēku tomēr ir tik diezgan maz. Mēs nevaram tā masveidā pateikt, kā un kas var būt.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl