Bēgļiem ir liela interese mācīties latviešu valodu, pauž skolotāja

Komentāri

Jau pavisam drīz apritēs trīs mēneši kopš Latvija uzņēmusi pirmos patvēruma meklētājus. Kā viņi spēs sevi uzturēt un kur strādās tad, ja viņiem izdosies iegūt bēgļa statusu?

Šādi 900 sekunžu Lielajā intervijā jautā Latviešu valodas aģentūras metodiķe Ērika Pičukāne, kura šobrīd gādā par latviešu valodas mācīšanu imigrantiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņa secina, ka daļa patvēruma meklētāju nepagūs apgūt latviešu valodu pietiekami ātri, lai jau tuvāko mēnešu laikā varētu iesaistīties darba tirgū. Tomēr nav arī tā, ka viņu vidū nav noderīgu speciālistu.

Piemēram, viens no tiem bēgļiem, kas ir tagad – viņš ir viesnīcu darbinieks. Viņa sieva ir friziere. Es redzu, ka jā – viņi var integrēties un viņi var tālāk strādāt. Un viņiem ir tik liela interese mācīties valodu un viņi par visu interesējas. Man liekas, ka šiem cilvēkiem nebūtu problēmu. Es vienmēr domāju par to, kur tie cilvēki varēs strādāt? Kur viņi mums būs vajadzīgi kā speciālisti. Tīri no šī viedokļa. Ja viņš nolemj, ja viņš saņem šeit bēgļa statusu – kur tas viņš varēs strādāt? Vai viņa specialitāte būs vajadzīga? Varbūt ir jādomā arī par izglītību arī tā tīri profesionāli. Bet te man ir ļoti grūti spriest, jo tā pieredze pagaidām ir tik niecīga Latvijā, to cilvēku tomēr ir tik diezgan maz. Mēs nevaram tā masveidā pateikt, kā un kas var būt.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl