1 komentārs

Līdz iepirkuma konkursa rezultātu noskaidrošanai Kultūras ministrija sadarbojas ar nevalstisko organizāciju Patvērums Drošā māja. Šī biedrība pilotprojekta ietvaros Latvijā esošajiem patvēruma meklētājiem jau pasniedz ievadkursus par mūsu valsti. Noslēdzoties projektam, tiks izvērtēts mācību programmas saturs un nepieciešamības gadījumā to mainīs. 

Apmācības programma tiek īstenota, lai ar Latviju iepazīstinātu patvēruma meklētājus, kuri dzīvo Muceniekos. Nodarbību cikla tematu loks ir plašs – sākot ar Latvijas vēsturi un beidzot ar dažādiem praktiskiem padomiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Informācija tiek sniegta latviski, bet tulkota pat sešās valodās – krievu, angļu, franču, arābu, kurdu un farsi.

Viens no tulkiem ir Libānā dzimušais Mohameds Bazi. Latvijā viņš ieradās pirms aptuveni 20 gadiem, ir Latvijas pilsonis un apmierināts ar dzīvi šeit.

Viņaprāt, galvenais, kas sagādā problēmas imigrantiem, ir veselības aprūpe un zemie pabalsti.

Informācija par dzīvi Latvijā, pabalstiem, veselības aprūpi, izglītības sistēmu un padomi, kā atrast mājokli un darbu, apkopota arī informatīvajā materiālā patvēruma meklētājiem.

Bukletu Latvija. Valsts pie Baltijas jūras biedrība Patvērums Drošā māja izdevusi gada nogalē, balstoties uz savu pieredzi kopš 2008. gada darbā ar imigrantiem.

Kā stāsta biedrības jurists Alvis Šķenders, iebraucējus interesē ne vien praktiski jautājumi, bet arī tādi, kas vietējiem iedzīvotājiem var šķist arī komiski.

Informatīvajā materiālā uzmanība veltīta kultūras atšķirībām. Iebraucēji tiek brīdināti, ka ar likumu ir aizliegta miesas sodu piemērošana ģimenē, piemēram, bērnu sišana. Un bērnus, jaunākus par 15 gadiem, aizliegts nodarbināt pastāvīgā darbā.

Imigrantiem jārēķinās, ka meitenes un zēni izglītības iestādēs mācās kopā vienā telpā. Meklējot darbu, intervijas laikā jābūt gataviem dažādiem jautājumiem un neuztvert tos kā pazemošanu. Sniegtas ziņas arī par klimatu, brīdinot, ka ziema var pārsteigt ar ilgstošiem sala un sniega periodiem.

Biedrības vadītāja Sandra Zalcmane saka – veidojot bukletu svarīgi bijis, lai vienuviet ir atrodama praktiska informācija koncentrētā veidā.

900 bukleta eksemplāri izdoti angļu un arābu valodā, bet simts – latviski. Izmaksas, 4000 eiro, segusi Kultūras ministrija, ar kuru arī saskaņots izdevuma saturs.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl