Baznīca un Rīgas dome lauž šķēpus par īpašumu

0 Komentāru

Ministru kabinetā aktualizēts jautājums par Rīgas Svētā Pētera baznīcas juridisko statusu un piederību, jo patlaban tā ilgstoši ir ēka, kura nepieder nevienam. 1992. gadā pieņemtais Augstākās padomes lēmums noteica, ka īpaši nozīmīgiem kultūras pieminekļiem – Doma baznīcai un Sv. Pētera baznīcai – statuss jānosaka ar atsevišķiem likumiem.

Par Doma baznīcu tāds tika pieņemts 2005. gadā, tikmēr Pētera baznīcai īpašnieks nav noteikts joprojām. Šodien Ministru kabineta komitejā pēc Tieslietu ministrijas iniciatīvas skatīja jautājumu par Pētera baznīcas īpašumtiesībām.

Jekaterina Macuka

Jekaterina Macuka

TM Nozaru politikas departamenta direktore

Šī ēka – Svētā Pētera baznīca – jau pirmskara laikā bija piederējusi vācu evaņģēliski luteriskai baznīcai, kura visus savus īpašumus bija nodevusi Latvijas Evaņģēliski luteriskai baznīcai, līdz ar to ir loģiski, ka arī šobrīd, ņemot vērā, ka Latvijas evaņģēliski luteriskā baznīca pastāv, viņa pārņem šo ēku kā kulta ēku, kā baznīcu.

Tikmēr Rīgas pašvaldība, kuras struktūrvienība līdz šim pārvaldījusi ēkā notiekošo un rīkojusi pasākumus, izstādes un koncertus, nepiekrīt ēku nodot Evaņģēliski luteriskās baznīcas pārziņā, jo tai jāpilda arī kultūras pieminekļa funkcijas, kuras tagadējo pārvaldnieku ieskatā baznīca varētu ierobežot.

Video: LNT Ziņu sižets

0 Komentāru