Bažīgi pirms Jaunā gada svinībām ir atbildīgie dienesti – katru gadu pieaug pieprasījums pēc pirotehnikas

Komentāri

Bažīgi pirms Jaunā gada svinībām ir atbildīgie dienesti – cilvēku vēlme svētkus paspilgtināt ar pirotehniku gadu no gada palielinās. Lai rūpētos par drošību, šogad, pirmo gadu, pirotehniku drīkst tirgot tikai specializētos veikalos.

Jo tuvāk Jaunais gads, jo pirotehnikas veikalos pieaug pieprasījums pēc šiem svētku brīnumiem – raķetēm un petardēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Pircēji vidēji pirotehnikas izstrādājumiem gatavi tērēt no 40 līdz 60 eiro, bet ir arī tādi, kas par iespēju sarīkot vietēja mēroga salūtu, gatavi maksāt pat trīs simtus eiro. Kā šaut raķetes, lai šis pasākums būtu drošs, aptaujātie pircēji zina.

Ne visi pirotehnikas pircēji vēlas jautāt, kā droši šaut svētku salūta raķetes, taču pārdevēji neatkarīgi no tā vēlas vai nē pastāsta.

Šis ir pirmais gads, kad pirotehniku drīkst pirkt tikai specializētos veikalos un to vairs nevar iegādāties nedz tirdzniecības centros, nedz lielveikalos. Šis fakts rada bažīgus pirotehnikas speciālistus, kuri pieļauj, ka šogad var palielināties nesertificētu pirotehnikas izstrādājumu skaits un tas var apdraudēt cilvēku drošību. Tikmēr ugunsdzēsēji nobažījušies par ko citu – svētku salūta raķetes un petardes var trāpīt daudzdzīvokļu mājas balkonā un aizdegties, kā tas jau ir bijis.

Tikmēr mediķi atgādina par piesardzību gadumijā, īpaši svētku uguņošanas laikā. Neuzmanīgas rīcības dēļ nopietni var ciest ne tikai pirotehnikas lietotāji, bet arī līdzcilvēki – salūta vērotāji.

Piemēram, pērn Neatliekamās medicīnas palīdzības dienesta brigādes sniedza palīdzību 7 cietušajiem, tostarp 4 bērniem, kas pirotehnikas neuzmanīgas lietošanas dēļ guva nopietnas un smagas traumas.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl