Basketbolistu Peineru sanikno saņemtais sods par braukšanu ar lietuviešu basketbola klubam piederošu auto

4 komentāri
Basketbolistu Peineru sanikno saņemtais sods par braukšanu ar lietuviešu basketbola klubam piederošu auto
Foto: f64

Nepatikšanās iekūlies viens no perspektīvākajiem pašmāju basketbolistiem – Žanis Peiners, kurš pašlaik spēlē Lietuvā. Policija viņu pieķērusi braucot ar auto, kas aprīkots ar Lietuvas numuriem, un par to viņam draud 400 eiro sods. 

Neapmierinātību par bargo likuma normu basketbolists paudis sociālajos tīklos. Tikmēr CSDD atgādina, ka Latvijas iedzīvotājiem, kas brauc pa Latviju ar citās valstīs reģistrētu auto, ir jāmaksā īpašs nodoklis. Pērn autobraucēji valsts budžetu šādā veidā papildinājuši par 100 000 eiro.

Ceļu policija basketbolistu Žani Peineru apturēja brīdī, kad viņš bija pie stūres automašīnai, kas pieder viņa pārstāvētajam lietuviešu basketbola klubam. Auto ir ar lietuviešu numuriem, un, pārvietojoties pa Latvijas ceļiem, vadītājam jāmaksā nodoklis. Peiners to nezināja, taču saruna ar policistu izvērtās pusstundu gara. Basketbolistam noformēts protokols, piemērojot 250 eiro soda naudu, kuru gan uz vietas samaksāt neesot ļāvis. Iespējams, nāksies maksāt krietni vairāk, ar sarūgtinājumu atzīst basketbolists, kurš deviņus gadus esot braucis godīgi, bez sodiem.

“Teica, ka jāierodas Daugavpilī, kaut kādā iecirknī, tad var dabūt sodu mazāku. Ja neieradīšos, sods būs 250. Bet tad es paskatījos internetā, ka līdz 400 eiro sods. Tā, ka es nezinu, ja neieradīšos, varbūt sods būs 400,” komentē basketbolists.

Peiners uzsver, ka uz Daugavpili darba dienās braukt liekus 200 km vienā virzienā būs ļoti sarežģīti, turklāt viņa kolēģis horvāts, braucot Latvijā ar lietuviešu kluba auto, arī pieķerts, taču ticis cauri sveikā. “Man ir personīgā mašīna, reģistrēta Latvijā, es nešmaucos, lai nodokļus mazāk maksātu! Kur tā soda būtība, ko sliktu esmu izdarījis?” vaicā sportists.

Satiksmes ministrija, kas veido satiksmes politiku Latvijā, komentārus nesniedza, savā vietā deleģējot uz jautājumiem atbildēt CSDD: “(TV3: Vai šoferi var cerēt, ka pirmo reizi pieķers, piedos, vai būs strikts naudas sods? Kāda ir tā politika?) To policijas kolēģi varētu izstāstīt. Pieļauju, ka pirmajā reizē, ja mašīna “nobrendota”, brauc uz sacensībām, varētu būt brīdinājums, bet to var policija pastāstīt.”

Tātad, šajā gadījumā viss atkarīgs no konkrētā policista, kas auto apturējis. CSDD Latvijas autovadītājiem kas brauc ar ārzemēs reģistrētiem auto atgādina, ka maksājumu var veikt elektroniski.

“CSDD e-pakalpojumos ir sadaļa, kur cilvēks, ja ir Latvijas rezidents, bet vēlas braukt ar ārzemēs reģistrētu transportlīdzekli, aizpilda maksājuma uzdevumu. Norāda dienu skaitu, automobili, vārdu uzvārdu, nav problēmu, dati parādīsies,” saka CSDD pārstāvis Jānis Aizpors.

Pērnā gada laikā valsts no Latvijas iedzīvotājiem, kas pa dzimteni brauc ar ārzemju mašīnām, nodoklī iekasējusi ap 100 000 eiro.