Basketbola savienības skandāls: Voins atvainojas Jučmanim

1 komentārs
Basketbola savienības skandāls: Voins atvainojas Jučmanim
FOTO: LETA

Latvijas Basketbola savienību marta sākumā pāršalca skandāls par iespējamu naudas izspiešanu. Šodien, 19. martā, Latvijas Basketbola savienība (LBS) sasauca kārtējo valdes ārkārtas sēdi.

Sēdē piedalījās arī bijušais basketbola izlašu direktors Māris Jučmanis, kurš vērsās KNAB vainojot Basketbola savienību un tās ģenerālsekretāru Edgaru Šnepu šantāžā un naudas izspiešanā.

Pēc šodienas sēdes Māris Jučmanis informēja “TV3 Ziņas”, ka LBS vadītājs Valdis Voins ir atvainojies, ka saistībā ar naudas pārtēriņu ir izskanējis Jučmaņa vārds. Jučmanis uzskata, ka Voins ir rīkojies drosmīgi, atzīstot, ka bijušais basketbola izlašu direktors nav vainojams nekādā pārtēriņā. Iepriekš Jučmanis no basketbola savienības bija saņēmis vēstuli par finanšu līdzekļu pārtēriņu vairāk nekā 53 tūkstošus eiro. Uzskatot to par šantāžu, Jučmanis vērsās tiesībsargājošajās iestādēs.

Savukārt apspriežot prasību atmaksāt prēmiju, Jučmanis izstāstīja savu versiju.  Šnepam viņa klātbūtnē nekas netika prasīts, bet viņš paļaujas, ka lieta tiks izmeklēta.

Pērn valdība Mārim Jučmanim piešķīra 5 ar pus tūkstošu eiro prēmiju par sasniegumiem sportā – proti, par valstsvienības izcīnīto Eiropas čempiona titulu strītbolā. Taču, pēc Jučmaņa teiktā, Šneps viņam uzreiz licis saprast, ka šī nauda būs jāziedo savienībai. Kad Jučmanis to neesot darījis, Šneps sūtījis atgādinājuma īsziņas, un Jučmanis tās kā pierādījumu nu publicējis sociālajos tīklos.

1 komentārs