Komentāri
Bārtā ūdens līmenis kāpis par vairāk nekā metru; atkal iespējams laivot pa Amatu
Ilustratīvs foto. (LETA / LETA)

Pēdējo dienu nokrišņu ietekmē straujākais ūdens līmeņa kāpums novērots Kurzemes dienvidrietumu daļas upēs, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) operatīvā informācija.

Bārtā ūdens līmenis kopš piektdienas cēlies par 1,3 metriem, Durbē – par metru, vairākās citās Kurzemes upēs – par pusmetru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ūdens līmenis paaugstinās arī upēs citos reģionos. Tostarp Gaujas pietekā Amatā tas kāpis par 30 centimetriem, kārtējo reizi šoruden pārsniedzot atzīmi, no kuras upe ir sekmīgi laivojama.

Saskaņā ar plūdu riska informācijas sistēmā publicētajām prognozēm pirmdien Bārtā ūdens līmenis var sasniegt šā gada augstāko atzīmi, savukārt citās Latvijas upēs ūdens līmenis, visticamāk, atpaliks no iepriekšējos trīs mēnešos reģistrētā maksimuma.

Lielā daļā upju ūdens līmeņa paaugstināšanās turpināsies arī jaunās nedēļas sākumā. Tā kā nākamnedēļ prognozēts visai mazs nokrišņu daudzums, nedēļas gaitā ūdens līmenis sāks pazemināties.

Ūdens temperatūra upēs, ezeros un jūrā ir +3..+8 grādi.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl