1 komentārs

Krišjāņa Barona iela vēl nav gatava, lai arī rekonstrukcijas darbu beigu termiņš pienāca jau aizvakar. Tāpēc būvniekiem, visticamāk, nāksies ciest zaudējumus, jo Rīgas domes Satiksmes departaments apsver finanšu sankcijas. (I) Barona ielas kvalitāti šodien vērtēja inspektori. Kāds bija viņa vērtējums?

Diennakti pēc Krišjāņa Barona ielas rekonstrukcijas darbu noslēgšanas tā atkal tiks labota. Par 3,5 miljoniem eiro veikto remontdarbu kvalitāte neapmierina Rīgas domes Satiksmes departamentu.

Satiksmes departamenta inspektori kopā ar ielas būvprojektētāju un būvkompānijas pārstāvi šodien izvērtējošā apsekojumā izstaigāja Barona ielas abas puses no sākuma līdz beigām. Apstāšanās un brāķu piefiksēšana ik pēc vairākiem metriem liecināja, – problēmu tiešām daudz.

Pierakstu klade ar defektu uzskaitījumiem ātri vien tapa pilna. Lielākoties pārmetumi par pārāk lielajām spraugām starp bruģi, nevienmērīgu izklājumu un salaiduma vietām. Tostarp arī problēmas, par ko interneta sociālajos tīklos sūdzējās rīdzinieki. Pēc šodienas inspicēšanas Satiksmes departaments devis būvniekiem laiku – vienu nedēļu – atklāto defektu novēršanai.

Taču Satiksmes departamenta vadība ir skarbāka vērtējumā par sekām. Barona ielas rekonstrukcijas darbu veicējiem varētu neizmaksāt pilnu summu par padarīto darbu. Tiks piemērotas sankcijas.

Daļu rīdzinieku sadusmojusi ne tikai Barona ielas rekonstrukcijas kvalitāte, bet arī tikko uzzinātais, ka Rīgas dome dāsni prēmēs Satiksmes departamenta darbiniekus gada beigās. Komentējot šo jautājumu, departamenta vadītāja pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins teica, ka, iespējams, Uzraudzības nodaļa nebūs prēmējamo sarakstā, bet par to vēl tiks lemts.

Tiek lēsts, ka Satiksmes departamentā prēmijās viens darbinieks saņems vidēji 700 eiro.

Foto: Krišjāņa Barona iela pirmdien

Video

Lasi vēl