Barona ielas puķu podus tomēr vedīs prom

4 komentāri
Barona ielas puķu podus tomēr vedīs prom
EKRĀNUZŅĒMUMS

Neatkarīgi no tā, ka galvaspilsētā Krišjāņa Barona ielas puķu podiem atrodas arvien vairāk brīvprātīgo kopēju, podus tomēr paredzēts novākt. Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā norāda, – puķu podu uzturēšanai pašlaik naudas nav.

Tomēr viss vēl nav zaudēts, un, visticamāk, vasaras noslēgumā podi būs atkal atpakaļ pilsētas ielās.

Piemēram, Barona ielā esošās kafejnīcas darbiniece Luīze ik rītu un vakaru pilda pudelēs ūdeni un dodas aplaistīt ielā esošos augus. Lielie augu podi nav kafejnīcas īpašums, tie pieder pilsētai. Taču, redzot, ka augi pamesti novārtā, iedzīvotāji sāka to kopšanu.

“Katru rītu un vakaru iznesam pudeles ar ūdeni un aplejam podus. Tāds ir mūsu mērķis, gribam, lai zaļumi ir pilsētā,” saka ”Cafe M” pārstāve Luīze.

Lielie puķu podi Barona ielā atrodas jau trešo vasaru. Divus gadus tajos augi tika mainīti un apkopti, taču šajā vasarā podos joprojām atrodas ziemai stādītās tūjas, kas jau teju visas nokaltušas. Šādi podi Barona ielā ir aptuveni 100, un to apkopšana, laistīšana, augu pārstādīšana katrus četrus mēnešus gadā izmaksā ap 110 000 eiro.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aleksejenko akcentē, ka galvaspilsētas budžetam Barona ielas skaistie puķu podi izmaksā pārāk dārgi. Tāpēc tie tomēr būs jānovāc. “Mēs nevaram atstāt tādus pussapuvušus, daļa ir zaļa, daļa – dzelteni, nesmuki, tie jāmaina. Tas prasa naudu, tagad vieglāk aizvest, apmainīt zemi, kas dzīvs – to iestādīt kādā parkā, un paskatīties, kas būs tālāk.”

Tālāk plānots, ka jūlijā Mājokļu un vides departaments centīsies atrast naudu, lai augu podus varētu no jauna sakoptus ap rudeni atvest atpakaļ Rīgas ielās, taču vairs ne tikai Barona ielā, bet gan sadalīt tos pa vairākām ielām.

Domes pārstāvis Aleksejenko norāda, ka arī viņi būtu ieinteresēti rast sadarbības veidu ar aktīvākajiem pilsētas iedzīvotājiem. Tas vienkārši atvieglotu augu apkopošanas budžetu. Tad gan radīsies interesants jautājums, kur paliks ieekonomētā nauda.