Barona iela beidzot pieņemta ekspluatācijā; Krasta ielas projekts tiek pārstrādāts

0 Komentāru
Barona iela beidzot pieņemta ekspluatācijā; Krasta ielas projekts tiek pārstrādāts
Foto: f64

“Barona iela ir pieņemta ekspluatācijā,” precīzu datumu neminot, to intervijā “900 sekundēm” apliecināja Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins.

Līdz ar to pirms aptuveni diviem gadiem uzsāktie un ar vairākiem skandāliem apvītie remontdarbi Krišjāņa Barona ielā ir oficiāli pabeigti.

Jāpiebilst, ka vēl pērnā gada decembrī aktīvisti aicināja Rīgas bedres ”aizlāpīt” ar eglītēm, bet 2017. gada martā vēstīts, ka pusgadu pēc remonta Barona ielā uzklātais bruģis jau sācis šķiebties.

Savukārt šovasar un arī rudenī galvaspilsētā situācija salīdzinājumā ar pērno vasaru nebūšot labāka, jo remonts paredzēts vairākām galvenajām ielām un tiltiem.

Būvdarbu laikā valdošā sausuma dēļ daudzviet gaisā tika sacelti pamatīgi putekļi. Jakrins gan norādīja, ka pēc gandrīz 10 gadu pārtraukuma naktīs daudzviet tiek laistītas ielas – tikai ilglaicīgāka sausuma periodos.

Ceļu darbu veicēju aktīvākā rosība Rīgā šobrīd esot vērojama Merķeļa ielā, Brīvības ielā un Oskara Kalpaka bulvārī.

Tikmēr Krasta ielas vērienīgā rekonstrukcija ir mazliet aizkavējusies, jo plānots izmainīt projektu. Jakrins atzina, ka projekts tiek pārstrādāts, ņemot vērā pieaugošo gājēju un velobraucēju intensitāti.

Iepirkumu paredzēts izsludināt vasaras otrajā pusē, kad arī paredzēts uzsākt darbus. Iespējams, tie ieilgs līdz pat novembrim.

Savukārt Deglava tilta remonts esot jau sākuma stadijā – saņemta būvatļauja, bet būvnieki mobilizējuši tehniku apkārtējā teritorijā. “Ir sākti darbi uz trepēm. Pēc dziesmu svētkiem darbi tiks sākti visā tilta  garumā,” piebilda Jakrins.

Salu tilta remonts tiks sākts tuvāko nedēļu laikā, bet Vanšu tilta kāpnes, kas esot norobežotas ar daudz tīkamāku tīklu, renovēs šogad.

Saruna ar Emīlu Jakrinu

0 Komentāru