Komentāri

Par īpašiem nopelniem valsts labā Saeima šodien uzņēma Latvijas pilsonībā pasaulslaveno baletdejotāju un aktieri Mihailu Barišņikovu, kurš ir dzimis Rīgā.

Saeimas lēmums par Barišņikova uzņemšanu Latvijas pilsonībā bija vienbalsīgs. Pēc tā pieņemšanas deputāti viņu sveica ar aplausiem, stāvot kājās. Dažas stundas vēlāk svinīgā ceremonijā Saeimas namā māksliniekam tika pasniegta Latvijas pase. To saņemot, viņš sacīja, ka Latvijas pilsonība ir iespēja tagad šeit būt savējam. Un viņš atklāja, ka jūtas dziļi saviļņots.

Mihails Barišņikovs

Mihails Barišņikovs
baletdejotājs

Kad saņēmu Latvijas valdības uzaicinājumu pieņemt goda pilsonību, mana sirds notrīsēja. Es nodomāju, cik gan lieliski būtu atgriezties bērnībā ne vairs kā cilvēkam no malas, bet kā savējam. Apmeklēt mātes kapu, godināt tos, ko mīlēju un cienīju, kad biju bērns. Staigāt par Jūrmalas liedaga smiltīm vai Vecrīgas bruģi.

Foto

Vienlaikus ar pases pasniegšanu Barišņikovam tika uzdāvināts Latvijas karogs. Mākslinieks dzīvo Ņujorkā, ko viņš sauc par savām mājām. Barišņikovs ir ASV pilsonis, un Latvijai ar ASV ir pieļaujama dubultpilsonība.

Lasi vēl