Banku peļņa pērn – 453,7 miljoni eiro

Komentāri

Latvijas banku tīrā peļņa pērn samazinājusies, taču tik un tā spējusi būt viena no augstākajām Eiropas Savienībā. Tā secināms pēc Finanšu un kapitāla tirgus komisijas datiem.

Pagājušajā gadā banku sektors Latvijā kopumā strādāja ar teju 454 miljonu eiro peļņu, taču jāņem vērā, ka daļu no tās nodrošināja ienākumi no maksājumu karšu kompānijas “Visa Europe” akciju pārdošanas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas bijis vienreizējs darījums un nākamā gada bilancēs vairs neatspoguļosies. Finanšu un kapitāla tirgus komisijā pērno gadu komercbanku sektorā sauc par stabilu.

Pēters Putniņš, FKTK priekšsēdētājs

Tas nozīmē, ka tīrā pelņa bija 335 miljoni, kas parāda, ka vidēji atdeve no kapitāla ir ap 10%. Secinājums tāds – protams, tas ir virs vidējā ES, bet, ja skatāmies, kā bija iepriekš, tad ir kritums.

Kā sacīja komisijas vadītājs, bankas atguvušās arī no krīzes laikā tā saukto “slikto kredītu” radītajām problēmām. Vienlaikus komisija aicina nemesties jaunu kredītu piedāvāšanā bez pamatīgas riska analīzes. Ar katru no Latvijā strādājošajām komercbankām plānotas divpusējas sarunas.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl