2 komentāri

Pēc diviem gadiem par braucienu sabiedriskajā transportā visā valstī varēs norēķināties ar bankas karti. Turklāt šādā veidā varēs samaksāt par biļeti gan pilsētas, gan starppilsētu reisos. Šādu bezskaidras naudas elektronisko norēķinu sistēmu šodien konceptuāli atbalstīja valdība.

Pirmie, kas sāks izmantot elektronisko norēķinu sistēmu, būs pasažieru kategorijas, kurām pienākas atvieglojumi sabiedriskā transporta izmantošanai – tie ir invalīdi, bērni bāreņi, kā arī politiski represētās personas. Jaunā sistēma ļaus precīzāk novirzīt valsts līdzekļus šo pasažieru dotācijai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pašreizējā sistēma, kad braukšanas biļete tiek izsniegta, uzrādot attiecīgajai kategorijai atbilstošu apliecību, rada iespēju krāpties, uzrādot viltotus dokumentus, turklāt bezskaidras naudas norēķini izslēgs iespēju šoferiem neizsniegt biļeti un naudu iebāzt kabatā. Projekta autori skaidro, ka jaunās sistēmas ieviešana un krāpniecisku darbību izskaušana ļaušot ietaupīt valsts līdzekļus ap 5 miljonu eiro.

Pārvadātāji jauno kārtību atbalsta.

Taču jauno sistēmu kritizē Rīgas kartes ieviesēji, norādot, ka viņu realizētais daudzmiljonu e-kartes projekts, tad zaudēs savu jēgu.

Vienotas elektronisko norēķinu kartes projektu šodien konceptuāli atbalstīja valdība, kas nolēma pie šā jautājuma izskatīšanas atgriezties pēc divām nedēļām, lai runātu jau precīzāk par personu datu aizsardzību, pārejas kārtību un citiem jautājumiem, kas saistīti ar sistēmas ieviešanu.

Vairāk skaties pievienotajā video.

TOP komentāri

 • Ints
  +1 +1 0

  Ints

  Labojums - sīkmaksājuma karte, kura pildīs 100 % atlaidi elektronisko braukšanas identifikācijas līdzekļa funkciju.
 • Ints
  +1 +1 0

  Ints

  Esmu PNS konta pastāvīgais lietotājs. Šādu 100 % elektronisko norēķinu karti nebūtu slikti tur iegādāties ? Esmu 2. gr. invalīds uz mūžu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl