Komentāri

Latvijā strādājošās bankas sāks klientu anketēšanu. Tās mērķis ir identificēt politiski nozīmīgas personas, to ģimenes locekļus un ar tām cieši saistītās personas.

Gadījumos, ja bankas rīcībā nonāks skaidra informācija, ka klients apzināti sniedzis nepatiesas atbildes uz jautājumiem, tad banka varēs pārtraukt attiecības ar klientu. Savukārt, ja klients neaizpildīs anketu, banka izvērtēs, vai saglabāt darījuma attiecības ar klientu. Finanšu un kapitāla tirgus komisijas Atbilstības kontroles departamenta Normatīvā nodrošinājuma daļas vadītājs Kristaps Markovskis akcentēja, ka bankām nav obligāti jāizvaicā visi klienti.

Kristaps Markovskis, FKTK pārstāvis

Ja persona, mēs vadlīnijās ielikām kā piemēru, izmanto kādu ļoti vienkāršotu bankas pakalpojumu, kur viņš veic apmaksu par stāvvietu, vai saņem ierobežota apmēra līdzekļus kontā, veic maksājumus par rēķiniem u.t.t. Šajā gadījumā nepiemīt šis iespējamais risks, ka ka tie varētu būt koruptīvi līdzekļi. Šādos gadījumos banka varētu arī neuzdot šos jautājumus.

Viņš arī norādīja, ka ir arī citi veidi kā bankas iegūst informāciju par klientu.

 

Kā notiks bankas klientu izvaicāšana skaties TV3 ziņās plkst. 19:00!

Video

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl