Komentāri

Klauvējot pie bagāto valstu klubiņa OECD durvīm, viena no Latvijas lielākajām problēmām bija finanšu sektors. Un pat tagad, kad OECD esam iekšā, visi mājasdarbi nav izpildīti.

Organizācija Latvijai pārmet, ka vietējās varas iestādes nereti neizmeklē finanšu shēmas pat pēc tam, kad tās sīki un smalki aprakstījusi prese. Tādēļ valdība šodien apstiprināja likuma izmaiņas, kam situāciju vajadzētu labot.

Iecerēts, ka bankām, kuru klienti iesaistīti kādos skandālos, par šo klientu darījumiem obligāti jāinformē naudas atmazgāšanas izmeklētājus.

Šobrīd bankas pašas izvēlas, ziņot vai nē par šādiem gadījumiem, un, kā uzsver izmeklētāji, – ir arī gadījumi, kad baņķieri izvēlas paklusēt. Latvijas Komercbanku asociācija pārmetumus gan noraida – baņķieri par visiem aizdomīgajiem klientiem ziņojot jau tagad, un ierēdņi vienkārši pārpratuši ārzemju partneru ieteikumus.

Tikmēr ministri satraucas – vai tiešām bankām būtu jāspēj izlasīt un pārbaudīt viss, kas vien medijos jelkad uzrakstīts.

Tādēļ valdība jauno ziņošanas kārtību apstiprināja ar atrunu, ka tā stāsies spēkā pēc vairākiem mēnešiem – lai dotu baņķieriem laiku sagatavoties.

Video

Lasi vēl