Komentāri

Klauvējot pie bagāto valstu klubiņa OECD durvīm, viena no Latvijas lielākajām problēmām bija finanšu sektors. Un pat tagad, kad OECD esam iekšā, visi mājasdarbi nav izpildīti.

Organizācija Latvijai pārmet, ka vietējās varas iestādes nereti neizmeklē finanšu shēmas pat pēc tam, kad tās sīki un smalki aprakstījusi prese. Tādēļ valdība šodien apstiprināja likuma izmaiņas, kam situāciju vajadzētu labot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iecerēts, ka bankām, kuru klienti iesaistīti kādos skandālos, par šo klientu darījumiem obligāti jāinformē naudas atmazgāšanas izmeklētājus.

Šobrīd bankas pašas izvēlas, ziņot vai nē par šādiem gadījumiem, un, kā uzsver izmeklētāji, – ir arī gadījumi, kad baņķieri izvēlas paklusēt. Latvijas Komercbanku asociācija pārmetumus gan noraida – baņķieri par visiem aizdomīgajiem klientiem ziņojot jau tagad, un ierēdņi vienkārši pārpratuši ārzemju partneru ieteikumus.

Tikmēr ministri satraucas – vai tiešām bankām būtu jāspēj izlasīt un pārbaudīt viss, kas vien medijos jelkad uzrakstīts.

Tādēļ valdība jauno ziņošanas kārtību apstiprināja ar atrunu, ka tā stāsies spēkā pēc vairākiem mēnešiem – lai dotu baņķieriem laiku sagatavoties.

Video

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl