Komentāri

Krievijas sankciju skartie piensaimnieki savu produkciju varētu pārdot Baltkrievijā. Kaut arī Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs vizītes laikā Minskā saņēmis apliecinājumu tam, ka Latvijas produkcija kaimiņvalstī tiek gaidīta, piedāvājums uzņēmējiem varētu būt arī ne visai izdevīgs.

Latvijas piena produktiem Baltkrievijas veikalu plauktos “zaļā gaisma” dota augstā līmenī, tomēr patlaban nav skaidrības, cik izdevīgi tas varētu būt mūsu ražotājiem. Zemkopības ministrs telefonintervijā no Minskas LNT Ziņām uzsvēra, ka cenas jautājums ir pašu uzņēmēju rokās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai piena iepirkuma cena būtu izdevīga, tai jābūt lielākai par pašizmaksu – 25 centiem par litru. Bažas ir ne tikai par Baltkrievijas tirgus izdevīgumu, bet arī drošību. Pēc Krievijas sankcijām pret Eiropas pārtikas piegādātājiem Baltkrievija sākusi aktīvāk nodarboties ar reeksportu, proti, no Eiropas pirktie produkti Baltkrievijā tiek minimāli apstrādāti un tālāk sūtīti jau uz Krievijas tirgu kā baltkrievu prece. Tas ļauj Eiropas uzņēmējiem apiet Putina režīma sankcijas. Maskava jau paudusi neapmierinātību ar šādu Minskas rīcību. Latvijas zemkopības ministrs gan ir pārliecināts, ka baltkrievi negrasās mānīties.

Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks uzsver, ka par konkrētu baltkrievu piena iepirkuma cenu vēl pāragri runāt. Viņš sliecas domāt, ka Latvijas uzņēmējiem izdevīgāk būtu baltkrieviem piedāvāt piena produktus ar vidēju un augstu pievienoto vērtību. Taujāts, cik droši uzņēmumi var justies tirgū, kuru kopā ar Krieviju un Kazahstānu saista muitas savienība, Šolks nelolo ilūzijas.

Visticamāk, Baltkrievijas tirgus Latvijas piensaimniekiem nespēs kompensēt zaudējumus, ko viņiem varētu nest Maskavas sankcijas. Zemkopības ministrija lielas cerības liek uz plašo Ķīnas tirgu. Jau septembra pirmajās nedēļās ķīnieši varētu reģistrēt pirmos mūsu uzņēmumus piena produktu piegādei.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl