Baltkrievijā vēlēšanu iecirkņos lielas rindas; CVK priekšsēdētāja to dēvē par opozīcijas provokāciju

2 komentāri
Baltkrievijā vēlēšanu iecirkņos lielas rindas; CVK priekšsēdētāja to dēvē par opozīcijas provokāciju
EPA / SCANPIX

Baltkrievijā svētdien pie daudziem prezidenta vēlēšanu iecirkņiem izveidojušās lielas rindas, un Centrālās vēlēšanu komisiijas (CVK) priekšsēdētāja Lidija Jermošina to nosaukusi par opozīcijas sarīkotu provokāciju.

Autoritārā prezidenta Aleksandra Lukašenko galvenā sāncense opozicionāre Svetlana Tihanovska bija aicinājusi savus atbalstītājus ierasties vēlēšanu iecirkņos to pēdējās darba stundās, lai mazinātu iespēju, ka varasiestādes vilto vēlēšanu rezultātus.

Lasi vēl: Latvijā dzīvojošie baltkrievi cer uz godīgām vēlēšanām un balsu saskaitīšanu

Šāda rīcība ir “visīstākā sabotāža, organizēta provokācija”, telekanālā STV teica Jermošina.

“Tieši tādēļ pie vēlēšanu iecirkņiem izveidojušās ļoti lielas rindas,” norādīja CVK priekšsēdētāja.

“Kas tika mācīts šim protesta elektorātam? Atnāciet un aizņemiet kabīni uz pusstundu. Un tā notiek. Tāpēc vēlēšanu iecirkņu caurlaides spēja ir ļoti neliela,” sacīja Jermošina.

“Viss būtu normāli, ja nebūtu šo tīšo provokāciju, kuras tā dēvētajam protesta elektorātam tika mācītas “Telegram” kanālos,” pukojās CVK vadītāja.

Viņa pauda viedokli, ka notiekošajā vainojami polittehnologi no nereģistrētā prezidenta amata kandidāta, pašlaik apcietinājumā esošā bankas “Belgazprombank” bijušā vadītāja Viktora Babariko štāba.

“To visu izstrādā polittehnologi, kas ir tuvi  Babariko  bijušajam priekšvēlēsanu štābam un  kurus tas finansē,” sacīja Jermošina.

Viņa piebilda, ka protesta elektorāts arī sabojājot daudz biļetenu.

“Sabojā vienu, nāk pēc otra, atkal sabojā. Vēlēšanu komisijām nav tik lielu biļetenu rezervju. Tā arī ir provokācija.” teica CVK vadītāja.

Jau ziņots, ka Baltkrievijā svētdien notiek prezidenta vēlēšanas, kurā ilggadējā autoritārā prezidenta Aleksandra Lukašenko galvenā sāncense ir opozicionāre Svetlana Tihanovska. Tomēr gaidāms, ka varasiestādes viltos vēlēšanu rezultātus, lai panāktu Lukašenko palikšanu pie varas.

Tihanovska solījusi, ka gadījumā, ja viņa uzvarētu vēlēšanās, tiks sarīkotas jaunas prezidenta vēlēšanas, kurās brīvi varēs kandidēt visi opozīcijas pārstāvji, arī tie, kuri pašlaik ir aiz restēm.

2 komentāri