Baltijas valstu komandieri plāno vienoties par kopēju bataljona izveidi

0 Komentāru
Baltijas valstu komandieri plāno vienoties par kopēju bataljona izveidi
FOTO: LETA

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā, Baltijas valstu militārā sadarbība kļuvusi arvien ciešāka. Šo divu dienu laikā Lietuvas, Latvijas un Igaunijas bruņoto spēku komandieri plāno vienoties par kopēju Baltijas bataljona izveidi, kurā būs 600 karavīru.

Aizsardzības ministrs gan mierina, ka militāro draudu līmenis no Krievijas puses aizvien vērtējams kā zems. Ādažu poligonā Latvijā izvietotās ASV 1.kavalērijas divīzijas karavīri, demonstrēja grandiozu šaušanu no tankiem M1.

Tā izrādās izskanēja pirmie tanku šāvieni Ādažu poligonā vēl kopš padomju laikiem. Karavīri no ASV Ādažos uzturas, lai apmācītu un sadarbotos ar Latvijas bruņotajiem spēkiem. Pēc smagās artilērijas paraugdemonstrējumiem, aizsardzības ministrs tika pie savdabīgas militāras dāvanas.

Galvenais Baltijas valstu komandieru tikšanās mērķis ir koordinēt kopējus bruņoto spēku uzdevumus un izstrādāt plānus, tā, lai dzīvē realizētu  Velsas samita politiskos lēmumus. Viens no tiem – Baltijas bataljona izveide – tā būs kopēja triju valstu bruņoto spēku vienība, kurai 2016.gadā uzticēta dežūra NATO ātrās Reaģēšanas spēkos.

Tomēr, kā norāda NBS komandieris Raimonds Graube ne mazāk svarīgs šo divu dienu tikšanās mērķis,  ir tieši Baltijas valstu sadarbības un koordinētas rīcības plāna izstrāde, ņemot vērā ģeopolitisko saspīlējumu.

Arī aizsardzības ministrs uzsver, ka reģionāla sadarbība kļuvusi vēl intensīvāka kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā. Turklāt Baltijas stratēģiskā sabiedrotā – ASV– karavīru atrašanās Latvijā, lielā mērā ir reģiona drošības garants.

Jāpiebilst, ka šodien noslēgusies Zviedrijas bruņoto spēku gaisa kauju apmācības Upsalā. Līdz ar to pārbaudīta arī Latvijas kontingenta,160 karavīru, gatavība nākamgad sākt dežūru Zviedrijas vadītājā Eiropas Savienības ziemeļu kaujas grupā.

0 Komentāru