Komentāri
Baltijas valstu Ārlietu komisiju priekšsēdētāji stingri nosoda Krievijas iebrukumu Ukrainā
FOTO: LETA

Baltijas valstu Ārlietu komisiju priekšsēdētāji paziņojumā aicina Eiropas Savienības (ES) un NATO politiskos līderus, ES un NATO dalībvalstu parlamentus un visu starptautisko sabiedrību nekavējoties rīkoties, lai apturētu pret Ukrainu vērsto Krievijas agresiju un garantētu Ukrainas teritoriālo nedalāmību, kā arī visu ES un NATO dalībvalstu drošību.

Vienlaikus komisiju vadītāji aicina šīsnedēļas Eiropadomes un nākamnedēļ gaidāmā Velsas NATO samita dalībniekus pieprasīt, lai Krievija nekavējoties izved savus bruņotos spēkus no Ukrainas teritorijas, un lemt par turpmākajiem pasākumiem, tostarp militārās sadarbības stiprināšanu ar Ukrainu un plašāku ekonomisko un politisko sankciju noteikšanu Krievijai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Baltijas valstu parlamentu Ārlietu komisiju priekšsēdētāji kopīgajā paziņojumā uzsver, ka ikvienai suverēnai valstij ir tiesības un brīvība pašai izlemt savu nākotni, izvēlēties savas ārpolitikas virzienu un pieņemt lēmumus par pievienošanos jebkurai starptautiskai organizācijai vai aliansei bez jebkāda ārēja spiediena. Paziņojumā komisiju priekšsēdētāji pauž savu solidaritāti un atbalstu Ukrainai un tās tautai.

“Krievijas Federācijas mērķtiecīgā rīcība, kas ir pretrunā ar divpusējiem un daudzpusējiem līgumiem par Ukrainas suverenitāti un teritoriālo nedalāmību, kā arī tiešais militārām teroristu vienībām sniegtais atbalsts apdraud ne tikai Ukrainas un tās kaimiņvalstu drošību, bet arī Eiropas Savienības un NATO dalībvalstu drošību un visas Eiropas stabilitāti,” teikts Latvijas, Lietuvas un Igaunijas parlamentu Ārlietu komisiju priekšsēdētāju pieņemtajā paziņojumā par situāciju Ukrainā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl