Komentāri
Baltijas valstis kļuvušas par nozīmīgām ES nostājas pret Krieviju veidotājām
FOTO: LETA

Ukrainas notikumi ir pamodinājuši Eiropu no pašapmierināta miega, un tā nedrīkst atkal tajā ieslīgt – tā šodien konferencē norādīja bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Konferencē tika prezentēts pētījums par Baltijas valstu ietekmi uz Eiropas Savienības (ES) kopējo ārpolitiku, un eksperti atzina, ka mūsu valstu ārpolitiskais sniegums pēdējā gada laikā krietni uzlabojies.

Latvija un Baltija kopumā pēdējā gada laikā ir krietni palielinājusi savu ietekmi Eiropas Savienības ārpolitikā, liecina šodien īpašā konferencē prezentētie starptautiska pētījuma rezultāti. Daļēji Baltijas valstu ietekmes kāpums esot skaidrojams ar Eiropas prezidējošās valsts statusu, ko neilgā laikā uzņēmusies gan Lietuva, gan Latvija. Un daļēji – ar Baltijas valstu stingro nostāju Ukrainas jautājumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viļņas Universitātes pārstāve Dovile Jakņūnaite atzīmēja, ka šo efektu izdevies panākt ar ļoti izteiktu ārpolitisko spēju koncentrēšanu uz šo vienu jautājumu.

”Lietuvas un daļēji Baltijas ārpolitika pēdējā gada laikā ir kļuvusi ļoti šaura. Tā koncentrējas uz tikai vienu problēmu – Ukrainas notikumiem un Krievijas savaldīšanu. No vienas puses, tas ir labi, jo ļauj efektīvi izmantot visus spēkus, bet, no otras puses, mēs vairs neredzam kopskatu par to, kas notiek pasaulē,” norādīja Viļņas Universitātes pārstāve.

Latvijas bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga norādīja, ka pagājušā gada notikumi Ukrainā eiropiešus pamodināja un nedrīkst ļaut Eiropai atkal aizmigt. Eksprezidente kritizēja kolektīvo vainas izjūtu par notikumiem Ukrainā, kuru izjūt daudzi eiropieši. Viņasprāt, uzskats, ka pati Eiropa ir vainīga pie Krievijas aktivitātēm Ukrainā, ir ļoti dīvainas loģikas izpausme.

Bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga:

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Es atvainojos dāmas un kungi – bet vai tiem vairāk nekā 40 miljoniem ukraiņu, kuri savulaik nobalsoja par neatkarību, vai šiem 40 miljoniem nav tiesību uz savu nostāju? Vai viņiem nav tiesību justies aizskartiem par to, ka viņu valstij uzbrūk un atņem teritoriju? Manuprāt, eiropiešiem vēl ļoti daudz jāmācās.

Jāpiebilst, ka saskaņā ar pētījuma rezultātiem Latvija bijusi Eiropas līdere piecās ārpolitikas jomās, galvenokārt tajās, kas saistītas ar Krieviju un Eiropas Austrumu partnerības valstīm.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl