“Baltijas praida” gājiens pulcējis ap 8000 cilvēku un dažus desmitus protestētāju

7 komentāri
“Baltijas praida” gājiens pulcējis ap 8000 cilvēku un dažus desmitus protestētāju
Foto: Sabīne Zvirbule, Skaties.lv

Aptuveni 8000 cilvēku šodien piedalījās Baltijas praida gājienā Rīgā. Iestājoties par cilvēktiesībām, sanākušie bija sagatavojuši krāšņus plakātus un uzsaukumus. Pasākumu organizētās grupās apmeklēja arī vairāku vēstniecību diplomāti un dažu partiju pārstāvji. Tikmēr pret praida norisi šoreiz piketēja vien pārdesmit cilvēku.

Jau no rīta Vērmanes dārzā sāka pulcēties praida dalībnieki, alus tirgotāji un politisko partiju pārstāvji, kas šo pasākumu izmantoja aģitācijai. Tikmēr Barona un Merķeļa ielas stūrī, aiz dārza žoga, pulcējās ap 20 tā saukto antipraidistu. Pareizticīgo ikonas, plakāti – šādā veidā piketētāji centās piesaistīt sev uzmanību.

“Sodomītiskajai Latvijai piedošanas nebūs! Atnācām tāpēc, ka mūs satrauc – vai mūsu bērni precēsies, vai tad, kad nosirmosim, mums būs mazbērni,” saka piketētāja Irīna.

Kamēr antipraidisti jau devās prom, tūkstošiem praida dalībnieku jau kārtojās ierindā, lai dotos gājienā.

“Lai beidzot par mums runātu, un mūsu tiesībām, kuras būtu laiks piešķirt. Prasības tādas pašas kā heterosekusāliem cilvēkiem:  lai ir iespējas noslēgt partnerattiecības, lai ir atrisina transpersonu jautājumu Latvijā,” norāda “Mozaīkas” pārstāve Jana Jarinovska.

Starp sanākušajiem ļoti daudz ārzemnieku, tai skaitā vēstniecību darbinieki. “Esam ļoti laimīgi te būt. Esam ASV vēstniecības komanda, mūsu vēstījums; LGBT tiesības ir cilvēktiesības. Paldies!” sacīja ASV vēstniece Latvijā Nensija Petita.

“Tā ir lieliska iespēja parādīt, ka Latvijā ir iespējams šāds jauks praida pasākums. Mēs to atbalstam, kā vēstniecība, ne tikai vēstnieks, bet liela daļa no darbiniekiem,” teic Vācijas vēstniecības pārstāve Manja.

Īpašu apkārtējo uzmanību izpelnījās transpersonas, kuras lielo augumu dēļ manāmi izcēlās uz pūļa fona.

“Mani uzaicināja uz Baltijas praidu. Mums jāizrāda mīlestība, jo vēl aizvien ir cilvēki, kurus ļoti satrauc, ar ko es guļu, ko es mīlu, skūpstu. Tā nav viņu darīšana!  Stāsts ir par mīlestību, ko vajag demonstrēt. Cilvēkiem ir bail. Viņi nav iepazinuši gejus, bēgļus. Pie tā ir jāpierod,jāiepazīst vienam otru. Ja runāsim savā starpā, viņi zaudēs savas bailes,” saka Glorija Viagra, transpersona no Vācijas.

Kopumā gājiens aizvadīts mierīgi. Kāds vīrietis aizturēts par to, ka gājiena virzienā met dūmu sveci. Pāris pensijas vecuma piketētāji ar plakātiem rokās klusām stāvēja pie Ministru kabineta,  tikmēr skaļu dziesmu pavadīts, praida gājiens devās tālāk, nepievēršot protestētājiem uzmanību. Pēc organizatoru aplēsēm, pasākumā piedalījās 8000 dalībnieku.

7 komentāri