Baltijas Mūzikas video konkursā gaida radošākos darbus

0 Komentāru

Spilgts un dinamisks vai melnbalts un lēns, tam nav nozīmes, galvenais, lai ir oriģināls un neparasts. Tā atlases kritērijus raksturo Baltijas Mūzikas video konkursa koordinatore Agnese Logina.

Vēl joprojām ir iespējams iesniegt darbus šā gada Mūzikas video konkursam – tajā uzvarēs labākie no labākajiem.

Pētera Čaikovska skaņdarba video mūsdienu skanējumā sākas vienā no fabrikas lielajām telpām. Tā var īsumā raksturot mūzikas grupas “DaGamba” video par to, kā tapa “Black Swan” klips.

Čellists un grupas līderis Valters Pūce, kurš pašlaik ir Igaunijā, ir lielā mērā arī klipa idejas autors. Savukārt režisore Dace Pūce strādāja pie tā, lai piepildītu mūziķu iecerēto.

Grupas bundzinieks Artūrs Jermaks skaidro, kāda, viņaprāt, ir nozīme skaņu darbu papildināt ar vizuālu materiālu. “Mūsdienās videoklipam ir liela nozīme, jo cilvēki klausās, arī internetā – “Spotify”, bet “YouTube” ir vispopulārākais.”

Skaņdarbam “Black Swan” video ar mūziķiem tika filmēts vairākās vietās. Viena no neparastākajām filmēšanas pieredzēm noteikti bija instrumentu spēlēšana uz Viskaļu ezera.

Pianists Dainis Tenis stāsta, kā tehniski tika panākta iespēja, kas ļāva teju staigāt pa ūdens virsmu. Zem kājām bija būtībā zemūdens skatuve, kas, enerģiskāk kustoties, diezgan viegli grima dziļāk ezerā. “Mēs tiešām ar pilnu enerģiju spēlējām un paši sevi rakām iekšā tajā ezerā, tas bija foršs piedzīvojums.”

Šis mūzikas video klips ir viens no tiem, kas šajā gadā konkurēs par uzvaru Rīgas starptautiskā filmu festivāla sadaļā “Baltijas Mūzikas video 2019”.

Līdz šim iesniegtie darbi esot pietiekami daudz, taču to vienmēr varējis būt vairāk, tā uzsver konkursa koordinatore Agnese Logina, kura aicina un iedrošina ikvienu mūziķi un mūzikas video autoru neslēpt savu šā gada darbu, bet gan iesniegt to konkursam. Agnese ir tā, kura pieņem, bieži vien atrod un atlasa, mūzikas video darbus, viņa norāda, ka svarīgākais nav klipa budžets vai attēla nevainojama kvalitāte, bieži vien burvība slēpjas pašā idejā.

“Svarīgi, lai tas ir kaut kas jauns un neparasts, it sevišķi tāpēc, ka Baltijas Mūzikas video klipu konkurss Rīga IFF ietvaros ir daļa no “shorts Riga” departamenta, un “short Riga” ir eksperimentālais departaments, mēs meklējam kaut ko jaunu.”

Mūzikas video var iesniegt Rīga IFF mājaslapā, sadaļā konkursi. Iesniegšanai ir vēl vairāk nekā divas nedēļas. Vēlāk, oktobrī, festivāla laikā notiks labāko darbu atrādīšana un atzinību izteikšana.

Konkursā piedalās ne tikai Latvijas, bet arī Igaunijas un Lietuvas mākslinieki.

Baltijas Mūzikas video konkurss jeb BMV tiecas pierādīt, ka mūzikas video ir patstāvīgs un jaudīgs īsais formāts.

Balva – sudraba zalktis, tā tiek pasniegta konkursa uzvarētājam RIGA IFF Apbalvošanas ceremonijā. Balvu piešķir starptautiska piecu cilvēku žūrija, kuras sastāvā ir mūzikas videoklipu veidotāji, starptautisku festivālu mūzikas videoklipu konkursu kuratori, mūziķi, mūzikas žurnālisti un mūzikas pasākumu menedžeri.

Konkursa dalībniekiem ir iespējams arī piedalīties žūrijas seansā, iegūstot papildu iespēju apmainīties ar viedokļiem.

0 Komentāru