“Baltijas mediju alianse”: VDD sāktais kriminālprocess neietekmēs uzņēmuma komercdarbību

0 Komentāru
“Baltijas mediju alianse”: VDD sāktais kriminālprocess neietekmēs uzņēmuma komercdarbību
SIA "Baltijas mediju alianse" valdes priekšsēdētājs Oļegs Solodovs (EDIJS PĀLENS, LETA)

Valsts Drošības dienesta (VDD) sāktais kriminālprocess par starptautisko sankciju pārkāpšanu, kurā viens no aizdomās turētajiem ir mediju grupas “Baltijas mediju alianse” līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Oļegs Solodovs, neietekmēs mediju grupas komerciālo darbību un tā turpināsies bez izmaiņām.

Tā aģentūrai LETA apgalvo “Baltijas mediju alianse” Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sindija Frīdenberga.

Frīdenberga gan atzina, ka patlaban viņai nav zināma informācija, vai līdz ar drošības institūcijas pārbaudēm ir ietekmēta pieeja uzņēmuma kontam, taču izmaiņas uzņēmuma darbībā neesot un pagaidām nebūšot.

Frīdenberga uzsvēra, ka uzņēmums, saņemot attiecīgus informācijas pieprasījumus, sadarbojas ar valsts un citām institūcijām. Tomēr plašākus komentārus par situāciju, iesaistītajām personām un citām notikuma detaļām viņa nesniedza.

Vienlaikus Frīdenberga akcentēja, ka uzņēmuma izplatītie televīzijas kanāli, piemēram, “Pirmais Baltijas kanāls”, savu darbību turpinās kā iepriekš.

Kā ziņots, LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka VDD sāktajā kriminālprocesā par starptautisko sankciju pārkāpšanu viens no aizdomās turētajiem ir “Baltijas mediju alianse” līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Oļegs Solodovs.

Tāpat ziņots, VDD otrdien, 4. februārī, veicis vairākas kratīšanas Rīgā un Tallinā. Kratīšanas veiktas 2019. gada 19. decembrī sāktā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 84. panta 3. daļas – par Eiropas Savienības noteikto sankciju pārkāpšanu, ko izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Kā informē VDD, dienas gaitā sadarbībā ar Igaunijas Drošības policiju (KAPO) tika veiktas vairākas sankcionētas kratīšanas ar aizdomās turētajām personām saistītos objektos Rīgā un tās apkaimē, kā arī Tallinā, to laikā iegūstot lielu skaitu dokumentu un datu nesēju.

“Izmeklēšanā iegūtā informācija rada pamatu aizdomām, ka personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās nodrošinājusi piekļuvi finanšu un saimnieciskajiem resursiem lielos apmēros personai, pret kuru vērstas Eiropas Savienības sankcijas par darbībām, ar ko tiek grauta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība,” teikts VDD izplatītajā paziņojumā.

Minētajā lietā patlaban divām personām ir piemērots aizdomās turētā statuss un noteikti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Vēl vairākām personām ir noteikts procesuālais statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

Lai izmeklēšana varētu noritēt netraucēti, VDD no plašākiem komentāriem par šo gadījumu pagaidām atturas. VDD atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr tās vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

“Baltijas mediju alianse” ietilpst televīzija “Pirmais Baltijas kanāls”, reklāmas aģentūras “Pirmais Baltijas muzikālais kanāls” un “Baltijas mediju reklāma”, reklāmas un mediju aģentūra “Ren TV Baltic”, televīzijas kanālu izplatītājs “Tem LV” un izdevniecības nams “Print Media”, kā arī laikraksti “MK Latvija” un “MK Estoņija” un to interneta versijas.

0 Komentāru