Baltijas luterāņu baznīcas “ir ļoti skumdinātas” par homoseksuālu pāru svētīšanu citās Eiropas luterāņu baznīcās

0 Komentāru
Baltijas luterāņu baznīcas “ir ļoti skumdinātas” par homoseksuālu pāru svētīšanu citās Eiropas luterāņu baznīcās
Foto: AFP / LETA

Baltijas valstu luterāņu baznīcas “ir ļoti skumdinātas” par homoseksuālu pāru svētīšanu citās Eiropas luterāņu baznīcās, pēc Baltijas valstu luterāņu bīskapu tikšanās pastāstīja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) Ārlietu nozares vadītājs Andris Krauliņš.

Šonedēļ Latvijā norisinājās Baltijas valstu luterāņu bīskapu tikšanās, kurā bija paredzēts pārrunāt Baltijas valstu luterāņu baznīcu aktualitātes, savstarpējo sadarbību un sadarbību reģionā Pasaules Luterāņu Federācijas ietvaros un baznīcu stratēģiju dokumentus.

Baltijas valstu luterāņu bīskapi tiekas regulāri. Tikšanās laikā 2009.gadā bīskapi pieņēma rezolūciju par baznīcu attieksmi pret viendzimuma pāru svētīšanu baznīcās. Ņemot vērā straujo viendzimuma attiecību legalizāciju daudzās Eiropas valstīs un svētīšanu partnerbaznīcās, šogad bīskapi no jauna pārrunāja šo jautājumu un tālāko attieksmi pret citām baznīcām, kuras svētī viendzimuma pārus.

Krauliņš norādīja, ka Baltijas bīskapi pārrunāja esošo situāciju un visas trīs baznīcas ir ļoti skumdinātas par homoseksuālu pāru svētīšanu citās Eiropas luterāņu baznīcās.

“Šāda prakse ļoti apgrūtina sadarbību un kopību svētajās lietās,” paskaidroja Krauliņš, piebilstot, ka bīskapi turpinās nepiedalīties tādu baznīcu bīskapu konsekrācijās, kuras praktizē viendzimuma pāru svētīšanu.

Baznīcu vadītāji pauda rūpes par homoseksuāliem cilvēkiem, nākotnē vēloties attīstīt diakonijas darba nozares ar mērķi “tuvināt šos cilvēkus Dieva mīlestības izpratnei un sniegt atbalstu arī viņu tuviniekiem”.

Par tālāko rīcību attiecībā uz citām baznīcām bīskapi turpinās apspriesties nākamajās sanāksmes. Baznīcu vadītāji vienojās, ka bīskapi turpmāk tiksies katru gadu vienā no trim Baltijas valstīm.

Sanāksmē no LELB piedalījās arhibīskaps Jānis Vanags, bīskapi Hans Martins Jensons, Einārs Alpe un bīskaps emeritus Pāvils Brūvers, kā arī LELB ārlietu nozares vadītājs mācītājs Andris Krauliņš. No Igaunijas evaņģēliski luteriskās baznīcas piedalījās arhibīskaps Urmass Vilma, bīskapi Joēls Luhamets un Tīts Salume, kā arī konsistorijas kanclers un mācītājs Andrus Motus. Lietuvas evaņģēliski luterisko Baznīcu pārstāvēja bīskaps Mindaugs Sabutis.

0 Komentāru