Baltijas jūru attīra no dzelmē palikušajiem sprādzienbīstamajiem priekšmetiem

Komentāri
Baltijas jūru attīra no dzelmē palikušajiem sprādzienbīstamajiem priekšmetiem
Foto: Aigars Lazdiņš, TV3

Pirmdien, 28. augustā, starptautisko mācību ”Open Spirit 2017” laikā mediji varēja novērot sprādzienbīstama priekšmeta neitralizēšanas norisi jūrā un medicīniskās evakuācijas norisi no kuģa.

No 18. līdz 31. augustam Latvijas teritoriālajos ūdeņos notiek ikgadējās starptautiskās militārās mācības ”Open Spirit 2017”, kuru mērķis ir iznīcināt no Pirmā un Otrā pasaules kara laikiem palikušos sprādzienbīstamos priekšmetus, uzlabojot kuģošanas drošību Baltijas jūrā.

Latvijas Jūras spēku vadītajā operācijā šogad piedalās 15 kuģi un sešas ūdenslīdēju atmīnētāju komandas no 10 valstīm: Beļģijas, Kanādas, Igaunijas, Francijas, Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas un Lielbritānijas.

Mācībās piedalās arī Baltijas valstu kuģu eskadra (BALTRON) un NATO 1. pastāvīgā jūras pretmīnu grupa (SNMCMG1). Latviju tajās pārstāv pretmīnu kuģi M-04 ”Imanta” un M-08 ”Rūsiņš”, kā arī štāba un apgādes kuģis A-90 ”Varonis”. Savukārt Latvijas Jūras spēku flagmanis A-53 ”Virsaitis” pārstāv NATO vienību SNMCMG1.

Mācības ”Open Spirit” rotācijas kārtībā notiek kādā no Baltijas valstīm, un to uzdevums ir attīrīt kuģošanas ceļus un zvejas rajonus no Baltijas jūras dzelmē palikušajiem sprādzienbīstamajiem priekšmetiem, tādējādi samazinot iespējamos riskus kuģošanas drošībai. Starptautiskās mācības palīdz pilnveidot arī štābu, mīnu kuģu un to ūdenslīdēju atmīnētāju komandu sadarbību un savietojamību, taktiku un procedūras NATO un programmas Partnerattiecības mieram (PfP) vienību starpā.

Lasi vēl