Komentāri
Baltijas jūrā uzietas netipiskas, iespējams, nāvējošas baktērijas
FOTO: LETA

Polijas zinātnieki uzgājuši Baltijas jūrai netipiskas baktērijas, kas var būt pat nāvējošas, pirmdien vēstīja raidījums LNT Ziņas sešos. Baktērijas latīniskais nosaukums ir Vibrio Vulni-ficus, un tās parasti ir sastopamas krietni siltākos ūdeņos. Pie Ziemeļamerikas krastiem tās šogad jau bijušas par iemeslu divu cilvēku nāvei.

Tās ir īpaši bīstamas cilvēkiem ar pazeminātu imunitāti, ja ir vaļējas brūces vai citi ādas bojājumi. Latvijas zinātnieks uzskata, ka Baltijas jūrā pie Polijas šīs nāvējošās baktērijas, visticamāk, ievestas ar kāda kuģa balasta ūdeņiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Es pieņemu, ka tas ceļš varētu būt tāds, ka to atveda ar balasta ūdeņiem un turpat netālu gadījās kāds, kas paņēma paraugu un konstatēja. Tā ir siltu ūdeņu baktērija, un man šķiet maz ticami, ka tā te izdzīvos. Jautājums – cik ilgi tā te var uzturēties, bet pieņemu, ka neviens to šobrīd nezina,” vērtēja Latvijas Hidroekoloģijas institūta vadošais pētnieks Juris Aigars.

Zinātnieks skaidro, ka bīstamās baktērijas labi jūtas, ja ūdens temperatūra ir vairāk nekā divdesmit grādu. Ņemot vērā, ka Baltijas jūrā tik silts ūdens ir vien retās vietās, līdz Latvijas piekrastei šīs nāvējošās baktērijas, visticamāk, nevarētu nonākt, vērtē zinātnieks.

Lasi vēl