Baltijas jūra slēpj tūkstošiem nesprāgušu mīnu

Pievienot komentāru
Baltijas jūra slēpj tūkstošiem nesprāgušu mīnu
LETA

Rīgā piestājuši NATO dalībvalstu, tostarp Latvijas militārie kuģi. To galvenais mērķis ir piedalīties mīnu meklēšanas operācijā.

Kuģi pārstāv NATO 1. pastāvīgo jūras pretmīnu grupu. Iepriekšējos karos izlikto un nogremdēto sprādzienbīstamo priekšmetu iznīcināšana ir to pamatuzdevums, taču apdraudējuma gadījumā  kuģi spējīgi nekavējoties reaģēt.

Līdzīgi kā sauszemes spēkiem, arī jūrā vecās munīcijas iznīcināšana ir kā treniņš realitātei pietuvinātos apstākļos. Tehnika attīstās, ļauj atklāt arvien jaunus mērķus.

Vils Blakets, Lielbritānijas flotes pārstāvis

Tā ir lieliska iespēja ekipēju pielietot reālā dzīvē un reālos apstākļos, un tam ir arī praktisks pienesums – drošāki jūras ceļi, tīrāka dzelme.

NATO 1. pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā bez britiem, ir arī Baltijas valstu, Vācijas, Norvēģijas, Beļģijas un Nīderlandes kuģi.

Foto

Johans Eliass Seljamā, Igaunijas Jūras spēku komandkapteinis

Kopš jūlija dažādās Ziemeļeiropas daļās esam atraduši 49 sprādzienbīstamus priekšmetus. Tas ir drauds kuģniecībai, jo tās apjoms un prasības pēc drošiem jūras ceļiem pieaug.

Guntis Skunstiņš, kuģa Imanta komandieris

Sevišķi ir Irbe (Irbes šaurums) ir ļoti piesārņota un būs darbs ļoti daudziem gadiem.

Tiek lēsts, ka Irbes šaurumā vien joprojām atrodas ap 17 tūkstošu mīnu. Cik daudz no tām ir bīstamas, nav zināms, tādēļ preventīvi tās ik gadu tiek iznīcinātas.

Video

Lasi vēl