Balsos par Spolīša izdošanu administratīvā aresta izciešanai

Komentāri
Balsos par Spolīša izdošanu administratīvā aresta izciešanai
FOTO: LETA

Iekšlietu ministrijas vadība ir neizpratnē vai Saeimas deputāta Veiko Spolīša sodīšanai par pārkāpumu, kurš izdarīts vēl pirms viņš nodeva deputāta zvērestu, ir vajadzīgs balsojums parlamentā. Lai izvairītos no juridiska kāzusa, ministrijas vadība pat lūgusi skaidrojumu Saeimas prezidijam.

Pēc rūpīgas Satversmes pantu izpēte, Saeimas juristi secinājuši, ka administratīvā aresta izciešanai tomēr būs nepieciešams parlamenta  vairākuma akcepts.

Konfliktā ar likumu Veiko Spolītis nonāca vēl pirms viņš kļuva par 12. Saeimas deputātu.  Policisti viņu pieķēra braucam pie stūres 1,4 promiļu alkohola reibumā.

Par šo pārkāpumu tiesa Spolītim uz laiku atņēma autovadītāja tiesības, piesprieda naudas sodu un administratīvo arestu. Novembra sākumā Veiko Spolītis nodeva deputāta zvērestu, un viņu no nebrīves tagad sargā deputāta imunitāte.

Saeimai un policijai ir domstarpības saistībā ar Spolīša sodīšanu. Proti, parlamenta juristi uzskatīja, ka Spolīša izdošanai vajadzīgs Saeimas vairākuma akcepts, policija bija pretējās domās. Problēmu uzņēmās atrisināt Iekšlietu ministrijas vadība lūdzot padomu Saeimas prezidijam.

Parlamenta juristi nonākuši pie secinājuma, ka par Spolīša izdošanu tomēr  jābalso deputātiem.

Iespējams, balsojums par Spolīša izdošanu administratīvā aresta izciešanai notiks jau šo ceturtdien. Atgādinām, ka Spolītis uz  pārdomu laiku pārtrauca dalību Vienotībā, taču atteicās nolikt deputāta mandātu.

Lasi vēl